Płock Orlen Polish Open: Porażka Piotra Jaroszewskiego w pierwszej rundzie

We wtorek rozpoczęła się w Płocku XXIII edycja turnieju tenisa na wózkach Płock Orlen Polish Open z pulą nagród 20 000 dolarów. Udział w zawodach zapowiedziała cała polska czołówka, z Kamilem Fabisiakiem i Tadeuszem Kruszelnickim na czele.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Dobrze, coraz lepiej

Reporterzy z mikrofonami, wywiady na żywo, relacja z losowania Płock Orlen Polish Open – tego w już 23-letniej historii turnieju jeszcze grano. Po raz pierwszy zagrają także Evans Maripa (RPA) i Bryan Barten (USA), najwyżej rozstawieni w konkurencji singla i quadów. Jeśli ktoś nadal nie wierzy, że do tej pory było dobrze, a jest jeszcze lepiej, niech zwróci uwagę na obecność aż sześciu zawodników z drugiej dziesiątki rankingu ITF. Czołowa ósemka ma zakaz gry w turniejach tej rangi. Ośmiu rozstawionych w Płock Orlen Polish Open ma z kolei wolny los w pierwszej rundzie, więc na kortach Wisły zobaczymy ich dopiero w środę.

Znowu ten Molier…

Nie udał się Piotrowi Jaroszewskiemu rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Ricky’m Molierem w drugiej rundzie Płock Orlen Polish Open. Zresztą nie tylko za tamtą porażkę – to był już siódmy pojedynek płocczanina z tym rywalem i siódma przegrana. Rywal to jednak nie byle jaki. Wprawdzie teraz zajmuje 60. miejsce w rankingu ITF, ale był przecież jego liderem. Holender ma w dorobku także dwa złote medale olimpijskie – z Atlanty (1996) w singlu i Sydney (2000) w deblu. Molier pokonał Jaroszewskiego 6:4, 6:2. W drugiej rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 4 Argentyńczykiem Ezequielem Casco.

Rozgrzewka

Pierwszy dzień Płock Orlen Polish Open w tenisie na wózkach od wielu lat wygląda tak samo – ośmiu rozstawionych w głównym turnieju singla ma wolny los i czeka na wyniki pierwszej rundy. Wygląda na to, że najtrudniejszych rywali doczekali się Steffen Sommerfeld (numer 7) i Ezequiel Casco (nr 4). Niemiec, zwycięzca z 1996, a poza tym dwukrotny finalista z Płocka, zmierzy się Austriakiem Martinem Legnerem, który w meczu o tytuł mistrzowski grał tu już 11 razy, w tym trzykrotnie z powodzeniem. Wyżej notowany Argentyńczyk spotka się ze znacznie bardziej utytułowanym Holendrem Ricky’m Molierem, byłym liderem rankingu ITF, mistrzem olimpijskim z Atlanty i trzykrotnym zwycięzcą POPO. Oba te mecze rozpoczną się najwcześniej o 11:30. W pozostałych sześciu pojedynkach publiczność na trybunach kortów Wisły Płock i na stronie internetowej Radia Mixx (pierwsza w historii turnieju relacja na żywo) zobaczy przynajmniej jednego reprezentanta Polski. Kamil Fabisiak (nr 6) zagra o 10:00 z Rosjaninem Jurijem Gołowinem, a zaraz po nich na ten sam kort wyjdą Tadeusz Kruszelnicki (nr 8) i Krzysztof Brezyna.

 

Za zdjęcia i tekst dziękujemy panu Andrzejowi Chrobotowi (Biuro Prasowe XXIII Płock Orlen Polish Open).

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL