We wtorek rozpoczęła się w Płocku XXIII edycja turnieju tenisa na wózkach Płock Orlen Polish Open z pulą nagród 20 000 dolarów. Udział w zawodach zapowiedziała cała polska czołówka, z Kamilem Fabisiakiem i Tadeuszem Kruszelnickim na czele.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Dobrze, coraz lepiej

Reporterzy z mikrofonami, wywiady na żywo, relacja z losowania Płock Orlen Polish Open – tego w już 23-letniej historii turnieju jeszcze grano. Po raz pierwszy zagrają także Evans Maripa (RPA) i Bryan Barten (USA), najwyżej rozstawieni w konkurencji singla i quadów. Jeśli ktoś nadal nie wierzy, że do tej pory było dobrze, a jest jeszcze lepiej, niech zwróci uwagę na obecność aż sześciu zawodników z drugiej dziesiątki rankingu ITF. Czołowa ósemka ma zakaz gry w turniejach tej rangi. Ośmiu rozstawionych w Płock Orlen Polish Open ma z kolei wolny los w pierwszej rundzie, więc na kortach Wisły zobaczymy ich dopiero w środę.

Znowu ten Molier…

Nie udał się Piotrowi Jaroszewskiemu rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Ricky’m Molierem w drugiej rundzie Płock Orlen Polish Open. Zresztą nie tylko za tamtą porażkę – to był już siódmy pojedynek płocczanina z tym rywalem i siódma przegrana. Rywal to jednak nie byle jaki. Wprawdzie teraz zajmuje 60. miejsce w rankingu ITF, ale był przecież jego liderem. Holender ma w dorobku także dwa złote medale olimpijskie – z Atlanty (1996) w singlu i Sydney (2000) w deblu. Molier pokonał Jaroszewskiego 6:4, 6:2. W drugiej rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem 4 Argentyńczykiem Ezequielem Casco.

Rozgrzewka

Pierwszy dzień Płock Orlen Polish Open w tenisie na wózkach od wielu lat wygląda tak samo – ośmiu rozstawionych w głównym turnieju singla ma wolny los i czeka na wyniki pierwszej rundy. Wygląda na to, że najtrudniejszych rywali doczekali się Steffen Sommerfeld (numer 7) i Ezequiel Casco (nr 4). Niemiec, zwycięzca z 1996, a poza tym dwukrotny finalista z Płocka, zmierzy się Austriakiem Martinem Legnerem, który w meczu o tytuł mistrzowski grał tu już 11 razy, w tym trzykrotnie z powodzeniem. Wyżej notowany Argentyńczyk spotka się ze znacznie bardziej utytułowanym Holendrem Ricky’m Molierem, byłym liderem rankingu ITF, mistrzem olimpijskim z Atlanty i trzykrotnym zwycięzcą POPO. Oba te mecze rozpoczną się najwcześniej o 11:30. W pozostałych sześciu pojedynkach publiczność na trybunach kortów Wisły Płock i na stronie internetowej Radia Mixx (pierwsza w historii turnieju relacja na żywo) zobaczy przynajmniej jednego reprezentanta Polski. Kamil Fabisiak (nr 6) zagra o 10:00 z Rosjaninem Jurijem Gołowinem, a zaraz po nich na ten sam kort wyjdą Tadeusz Kruszelnicki (nr 8) i Krzysztof Brezyna.

 

Za zdjęcia i tekst dziękujemy panu Andrzejowi Chrobotowi (Biuro Prasowe XXIII Płock Orlen Polish Open).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.