Szósty medal niesłyszących pływaków. Konrad Powroźnik wicemistrzem świata!

Po półmetku trwających w Gliwicach mistrzostw świata niesłyszących w pływaniu na krótkim basenie na koncie biało-czerwonych znajduje się sześć krążków: jeden złoty, trzy srebrne oraz dwa brązowe. W trzecim dniu rywalizacji na podium zdołał wskoczyć Konrad Powroźnik, który w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym sięgnął po wicemistrzowski tytuł.

Dla Konrada Powroźnika jest to drugi podczas tych mistrzostw medal. Wcześniej pływak WKS Śląsk Wrocław zdobył złoto w rywalizacji na 200 metrów delfinem, a dziś dołożył do niego srebro na 100 metrów stylem zmiennym z rezultatem 57,08 s. Mistrzem świata został Rosjanin Witalij Obotin, który dotarł do mety z czasem 56,14 s. Podium uzupełnił Niemiec Lars Kochmann, tracąc do Polaka 0,04 s.

Na piątym miejscu zmagania w finale 200 metrów grzbietem zakończyła Klaudia Jarzewicz, uzyskując wynik 2:33,67 min. W konkurencji tej  nie było mocnych na Rosjankę Olgę Kliucznikową, która czasem 2:20,33 min pobiła rekord Europy. Druga była Białorusinka Maria Rudzko (2:25,69 min), a trzecia kolejna z Rosjanek Polina Skoriupina (2:26,46 min).

Ośmioosobową finałową stawkę na 50 metrów grzbietem zamknął Igor Stempurski, któremu pokonanie dwóch długości basenu zajęło 28,50 s. Zwyciężył z nowym rekordem globu (25,34 s) Rosjan Mark Troszyn, pokonując na ostatnich metrach Niemca Larsa Kochmanna (25,58 s) oraz swojego rodaka Igora Żurawlewa (25,81 s).

Przez eliminacje 50 metrów stylem motylkowym nie przebrnęły Weronika Nowicka (12. miejsce), Nina Bęben (14.) oraz Amelia Bęben (16.). Ich los na 50-tkę kraulem podzielili Kacper Nowicki (19.), Artur Pióro (23.) i Wiktor Wojciechowski (32.). W eliminacjach 100 metrów stylem zmiennym odpowiednio szósty i ósmy wynik uzyskały Julia Chmielewska oraz Julia Dragan, jednak ostatecznie nie popłynęły w wieczornych finałach. Trzynasta z kolei była Laura Jarzewicz.

W rozgrywanych na koniec dnia wyścigach mieszanych sztafet 4×50 metrów stylem zmiennym kwartet w składzie Juliusz Sawka, Konrad Powroźnik, Julia Chmielewska i Julia Dragan sklasyfikowany został z czasem 1:53,11 min na czwartej lokacie. Triumfowali Rosjanie przed Ukrainą i Białorusią.

————

Fot. archiwum Konrada Powroźnika.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL