Podnoszenie ciężarów: Beata Jankowska dziewiątą zawodniczką MŚ

Walka o indywidualne trofea podczas ciężarowych mistrzostw świata w Nur-Sułtanie powoli dobiega końca. Dziś w stolicy Kazachstanu zgodnie z planem odbyły się starty trojga biało-czerwonych, z których najwyżej, na dziewiątym miejscu znalazła się Beata Jankowska.

W środę na ciężarowym pomoście w Nur-Sułtanie wyłoniono medalistów w trzech żeńskich (-67, -73, -79 kg) oraz jednej męskiej (-88 kg) kategorii. Z samego rana mocno przyszło nam zaciskać kciuki za Paulinę Przywecką-Puziak, ubiegłoroczną brązową medalistkę otwartych mistrzostw Europy z Berck-Sur-Mer. Zawodniczka Startu Bydgoszcz czysto zaliczone miała podejścia do ważącej 94 i 98 kg sztangi. Na sam koniec 27-latka próbowała poprawić swój wynik o cztery kilogramy, jednak bez powodzenia. Ostatecznie Polka otworzyła drugą dziesiątkę konkursu, w którym sklasyfikowano łącznie siedemnaście kobiet. Mistrzynią świata została Yujiao Tan z Chin, wygrywając rywalizację z wynikiem 137 kg. Walkę o srebrny i brązowy kruszec rozstrzygnęły między sobą Nigeryjka Olaitan Ibrahim wraz z Egipcjanką Fatmą Omar, zaliczając odpowiednio 127 oraz 121 kg.

Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się dziś startująca w grupie do 79 kg Beata Jankowska. Trenująca na co dzień w Starcie Wrocław sztangistka w gronie czternastu notowanych kobiet uplasowała się ostatecznie na dziewiątej lokacie, zaliczając komplet podejść: do 90, 93 oraz 96 kg. Znakomity występ ma za sobą Nigeryjka Bose Omalayo, która opuszcza Kazachstan ze złotem oraz nowym rekordem świata wynoszącym 142 kg. 30-latka poprawiła tym samym o kilogram najlepszy dotychczas wynik należący do reprezentantki Państwa Środka Lili Xu, która tym razem zmuszona była zadowolić się drugą lokatą, kończąc zawody z rezultatem 128 kg. Dziesięć kilogramów mniej wycisnęła trzecia dziś Siti Mahmudah z Indonezji.

Poza czołową dziesiątką wylądował w limicie wagowym do 88 kg Tomasz Majewski. Zawodnik Startu Koszalin z powodzeniem atakował ważącą 166 i 172 kg sztangę. Zadysponowane w ostatniej kolejce 174 kg okazały się już niestety ponad jego siły. W 22-osobowej stawce sklasyfikowano Polaka na czternastej lokacie. Poza zasięgiem konkurentów okazał się chiński ciężarowiec Jixiong Ye, który triumf w zawodach przypieczętował rezultatem 228 kg. Srebro zdobył pochodzący z Egiptu Hany Abdelhady (216 kg), a podium uzupełnił Abdelkareem Khattab z Jordanii (213 kg).

————

Screen: IPC.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL