Podnoszenie ciężarów: Srebro Sebastiana Świtońskiego w Dubaju

Trzy krążki, po jednym z każdego koloru, przywiozą biało-czerwoni z Pucharu Świata w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej. Po ostatnie trofeum sięgnął w Dubaju Sebastian Świtoński, który w zmaganiach juniorów w kategorii do 65 kg zajął drugie miejsce.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

19-letni Sebastian Świtoński to brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata. Rezultatem, jaki wtedy uzyskał (122 kg), ustanowił nowy rekord Europy juniorów w kategorii do 65 kg. Srebrny krążek rozgrywanych w Dubaju zawodów Pucharu Świata dało mu 118 kg wyciśnięte z powodzeniem w drugiej próbie, kilka chwil wcześniej zaliczył udane podejście do sztangi ważącej 110 kg. Na sam koniec zawodnik Stowarzyszenia Sportowego „Hałas Team” zaatakował 126 kg, jednak bezskutecznie. Zwycięzcą tej grupy został pochodzący z Malezji Bonnie Bunyau Gustin. Aktualny mistrz świata z Meksyku popisał się imponującą serią. W poszczególnych próbach sędziowie zaliczyli mu kolejno 150, 155 oraz 157 kg. Ostatnim z tych rezultatów poprawił o kilogram należący do niego rekord globu. Na trzecim miejscu z wynikiem 94 kg uplasował się reprezentant gospodarzy, Osama Albaluschi. Będący na ostatniej czwartej pozycji Koreańczyk Beom Jo Seo ukończył zmagania z 85 kg.

W kategorii do 107 kg zaprezentował się w Dubaju Michał Salwa. Zawodnik wrocławskiego STARTu w trzech próbach wycisnął kolejno 156, 160 oraz 163 kg. W stawce dziewięciu startujących przełożyło się to na szóste miejsce. Bezkonkurencyjny w tej grupie okazał się pochodzący z Mongolii Sodnompiljee Enkhbayar, który w drugim podejściu zaliczył 220 kg. 20 kg mniej zgromadził na swoim koncie zdobywca srebrnego krążka, reprezentujący Kirgistan Zhyrgalbek Orosbaev. Stawkę na podium uzupełnił Abdalla Alnaqbi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który zdobyty brąz przypieczętował 185 kg.

Medale Polaków

Złoto: Justyna Kozdryk – kat. do 45 kg

Srebro: Sebastian Świtoński – kat. do 65 kg

Brąz: Sławomir Szymański – kat. do 49 kg

————

Fot.: IPC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL