Podsumowanie projektu „e-galeria” realizowanego przez Polską Fundację Paraolimpijską

Polska Fundacja Paraolimpijska zakończyła realizację projektu „e-galeria” w przestrzeni wirtualnej, prezentując aktywność osób z niepełnosprawnością oraz wydawnictwa do nich skierowane.

W ramach projektu zaprezentowano trzy filmy dokumentalne poświęcone tematyce paraolimpijskiej, odbyła się wirtualna wystawa zdjęć przedstawiająca dokonania niepełnosprawnych polskich sportowców w latach 2000-2020, a z myślą o osobach z dysfunkcją wzroku dokonano prezentacji audiobooka odkrywającego przed tą grupą tajemnice Wszechświata. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu oraz Narodowego Centrum Kultury.

Specjalnie dla naszych Czytelników postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu linki do wszystkich zakończonych w ostatnim czasie wydarzeń.

Film „Turniej”

Produkcja, która otrzymała główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Sportowych w Gdyni. Jej bohaterami są sportowcy z niepełnosprawnością: tenisistka stołowa Natalia Partyka, hokeista Sylwester Flis, biegacz Robert Plichta oraz maratończyk Tomasz Hamerlak.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/robertszaj1/videos/3194549594007040/

„Niewidzialny Wszechświat”

Prezentacja wyjątkowego audiobooka, który jest drugim na świecie wydawnictwem dedykowanym osobom niewidomym oraz słabowidzącym (alfabet Braille`a i druk powiększony) odsłaniającym dla tej grupy odbiorców tajemnice Wszechświata. Audiobook dostępny jest dla każdego w internecie.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/robertszaj1/videos/3197227460405920/

Film „Natalia”

To historia opowiadająca o początkach błyskotliwej kariery naszej pięciokrotnej mistrzyni paraolimpijskiej w tenisie stołowym Natalii Partyki, która dziś uznawana jest za ikonę światowego sportu. Liderka polskiej reprezentacji zagwarantowany ma już udział zarówno w igrzyskach olimpijskich (po raz czwarty) jak i paraolimpijskich (po raz szósty), które po przełożeniu odbędą się w przyszłym roku w Tokio.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/robertszaj1/videos/3199916906803642/

Film „Mistrzostwa”

Film relacjonujący przebieg oraz osłaniający kulisy przygotowań do mistrzostw świata w siatkówce na siedząco kobiet i mężczyzn, które w 2014 roku odbyły się w Elblągu. Impreza ta okazała się wielkim sukcesem organizacyjnych miejscowego klubu IKS Atak Elbląg.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/robertszaj1/videos/3207846492677350/

Wystawa „Polscy Paraolimpijczycy – Droga do Tokio”

To niesamowity zbiór kilkudziesięciu fotografii przedstawiający zmagania polskich paraolimpijczyków na sportowych arenach całego świata na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, a dodatkowo dokumentujący przebieg przygotowań do przesuniętych na przyszły rok letnich igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Link do transmisji: https://www.facebook.com/robertszaj1/videos/3215878485207484/

————

Fot. główne: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL