Polacy nie zadebiutują w Tokio w taekwondo. Kontuzja pozbawiła igrzysk

Dwóch naszych zawodników walczyło o spełnienie marzenia związanego ze startem w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Niestety zarówno Maciej Kęsicki (-75kg), jak i Wojciech Gołaski (+75kg) nie sięgnęli dziś po bilet na igrzyska.  Taekwondo zadebiutuje w programie igrzysk paraolimpijskich w 2021 roku. W sześciu konkurencjach walczyć będzie łącznie 72 sportowców.

Emocjonująca była ćwierćfinałowa walka Macieja Kęsickiego (AZS AWF Warszawa) w kategorii -75kg. Pierwsza runda z Aythamim Santaną z Hiszpanii zakończyła się przegraną 5:7. W drugiej Hiszpan zaprezentował się jeszcze lepiej i ostatecznie prowadził już po niej 18:12. Trzecia odsłona walki to szczęśliwa pogoń Polaka, który walcząc ambitnie na 54 s przed końcem doprowadził do remisu 21:21. Po bardzo wyrównanej końcówce ostatecznie 28:26 zwyciężył Kęsicki. W półfinale czekał na naszego reprezentanta Brytyjczyk Joseph Lane. Do walki ostatecznie nie doszło, ponieważ Polak odniósł kontuzję i tym samym do Lane awansował do finału, w którym zwycięzca ma szansę wywalczyć bilet na igrzyska.

Drugi z naszych reprezentantów Wojciech Gołaski (AZS AWF Warszawa) startujący w kategorii +75kg w ćwierćfinale mierzył się z Węgrem Zoltanem Kissem. Pierwsza runda zakończyła się prowadzeniem rywala 8:1. W kolejnej nie udało się Polakowi zbliżyć do przeciwnika, w wyniku czego przed decydującą odsłoną Kiss wygrywał 16:8. W trzeciej niestety Węgier okazał się nie do ruszenia, starcie wygrał ostatecznie 31:10. Polaka również nie zobaczymy na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

Dzień 3 – Niedziela:
Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021 – start godzina 9:00.
Maciej Kęsicki -75…

Opublikowany przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego Sobota, 8 maja 2021

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL