Polki zagrają w pierwszych w historii mistrzostwach świata w amp futbolu kobiet!

Historia tworzy się na naszych oczach! Kolumbijska miejscowość Barranquilla została wybrana na gospodarza pierwszych mistrzostw świata w amp futbolu kobiet. W imprezie, która odbędzie się w listopadzie przyszłego roku, uczestniczyć będzie polska reprezentacja.

Polki przecierają ampfutbolowe szlaki, będąc pierwszą taką drużyną narodową w Europie i jedną z pierwszych na świecie. Reprezentacja powstała półtora roku temu i od tamtego czasu systematycznie podnosi swój poziom sportowy. Tempo, w jakim rozwija się w naszym kraju kobiecy amp futbol, dostrzegli działacze europejskiej federacji UEFA, którzy uznali polski projekt za najlepszą piłkarską inicjatywę osób z niepełnosprawnością na Starym Kontynencie. W szwajcarskim Nyonie biało-czerwone odebrały w tej kategorii nagrodę.

Podopieczne trenera Grzegorza Skrzeczka we wrześniu spotkał nie lada zaszczyt. W ramach 12. edycji prestiżowego turnieju Amp Futbol Cup rozegrały pierwszy w historii żeńskiego amp futbolu oficjalny mecz międzypaństwowy. Na stadionie Hutnika Warszawa zmierzyły się wówczas z Amerykankami, które pokonały przed własną publicznością 1:0. Gol na miarę zwycięstwa padł w 27. minucie, a jego autorką została Marta Rumińska.

Przed biało-czerwonymi kolejne sportowe wyzwanie – bez wątpienia najważniejsze w ich karierze. Światowa federacja World Amputee Football Federation zapowiedziała w czwartek organizację pierwszego w historii amp futbolu mundialu kobiet, co zelektryzowało całe piłkarskie środowisko. Mistrzostwa odbędą się w dniach 2-11 listopada 2024 roku w Barranquilli w Kolumbii, a Polki jako jedne z pionierek dyscypliny będą uczestniczkami tego turnieju.


————

Fot. Paula Duda/Amp Futbol Polska

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL