Curlerzy na wózkach gotowi do walki o medale mistrzostw świata

Już jutro w fińskiej miejscowości Lohja rozpoczną się mistrzostwa świata dywizji B w curlingu na wózkach z udziałem polskiej reprezentacji. O awans do elity powalczy piętnaście reprezentacji.

Występ biało-czerwonych w mistrzostwach świata dywizji B w curlingu na wózkach stanął pod wielkim znakiem zapytania. Przeszkodą w realizacji ich sportowych pasji oraz ambicji okazały się pieniądze, a w zasadzie ich brak. 40 000 tysięcy złotych – na taką kwotę wycenione zostały ich marzenia. Pomocną dłoń wyciągnęli do nich niezawodni kibice, dzięki którym na konto specjalnie utworzonej na ten cel zbiórki w ciągu kilku tygodni wpłynęły 22 tysiące złotych. Pozostałe środki w ramach dotacji przekazane zostały przez Ministerstwo Sportu.

Skład naszej reprezentacji stanowią w większości zawodnicy łódzkiego Swingy Stones. Ta powstała w 2013 roku drużyna ma na swoim koncie kilka sukcesów. – Do tej pory wystartowaliśmy już raz w mistrzostwach świata w 2015 roku w Finlandii. W tym roku zajęliśmy I miejsce w turnieju o Puchar PFKC w curlingu na wózkach (pierwsze nieoficjalne mistrzostwa Polski) i wywalczyliśmy sobie tym samym prawo reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata – można przeczytać na oficjalnym profilu zbiórki. W fińskiej miejscowości Lohja z najsilniejszymi ekipami z zaplecza elity zmierzą się Joanna Kozakiewicz, Mariusz Włodarski, Antoni Pardo oraz Michał Daszkowski wspierani przez Łukasza Waszka z FARling Łódź.

W mistrzostwach dywizji B, które rozpoczną się 27 listopada i potrwają do 2 grudnia, wystartuje piętnaście narodowych reprezentacji podzielonych w pierwszym etapie zmagań na dwie grupy. W grupie A poza Polakami oraz gospodarzami imprezy znaleźli się curlerzy z Kanady, Włoch, Japonii, Szwecji oraz Turcji. Do grupy B z kolei przydzieleni zostali zawodnicy z Czech, Danii, Anglii, Niemiec, Węgier, Litwy, Słowenii oraz Stanów Zjednoczonych. Zespoły, które zajmą jedną z medalowych pozycji, awansują do przyszłorocznych mistrzostw świata dywizji A w Wetzikon w Szwajcarii.

Plan grupowych rozgrywek biało-czerwonych:

27.11. (środa) Polska – Turcja
28.11 (czwartek) Polska – Finlandia
29.11 (piątek) Polska – Włochy
29.11 (piątek) Japonia – Polska
30.11 (sobota) Szwecja – Polska
30.11 (sobota) Kanada – Polska

————

Fot.: Profil zbiórki Swingy Stones.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL