Polscy siatkarze na drugim miejscu w Srebrnej Lidze Narodów!

W Nottingham zakończył się turniej Srebrnej Ligi Narodów w siatkówce na siedząco. Polska reprezentacja dowodzona przez trenera Bożydara Abadżijewa ma powody do zadowolenia i z turnieju będącego przetarciem przed październikowymi mistrzostwami Europy wraca ze srebrnym krążkiem.

O zwycięstwo w siatkarskiej Srebrnej Lidze Narodów, których gospodarzem w dniach 19-21 maja br. było Nottingham, poza biało-czerwonymi oraz drużyną gospodarzy rywalizowały również kadry narodowe Łotwy, Słowenii, Węgier i Włoch. Trener polskiej reprezentacji, Bożydar Abadżijew, na na imprezę powołał reprezentację w składzie: Dariusz Cegiełka, Tomasz Labocha, Marcin Polak, Dawid Kołodziej, Tomasz Grell, Piotr Siciński, Robert Wydera oraz Rafał Wojtowicz.

W pierwszej fazie turnieju rozgrywanej systemem „każdy z każdym” nasi siatkarze spisali się znakomicie. Odnieśli komplet pięciu zwycięstw bez straty seta i o końcowy triumf w turnieju zawalczyli z zajmującą drugą pozycję w tabeli ekipą z Łotwy. Mecz ten, momentami mający dramatyczny przebieg, rozstrzygnięty został dopiero w piątym secie, który zdominowali Łotysze. Historyczną wygraną w Srebrnej Lidze Narodów przypieczętowali w tie-breaku wynikiem 15:12. Polakom tym samym przypadły srebrne medale, a stawkę na podium uzupełnili Słoweńcy.