Fot. Marcus Ericsson/Special Olympics Inc.

Polska z dwunastoma medalami Narodowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Szwecji!!

Narodowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w szwedzkim Ostersund zakończyły się dwunastoma medalami dla Polski. Nasi sportowcy przywiozą cztery złota, pięć sreber i trzy brązy. W zawodach rywalizowano w siedmiu dyscyplinach.

W narciarstwie alpejskim świetnie reprezentowali nas 20-letni Szymon Michalski i 18-letni Jan Warduliński. Łącznie nasi narciarze stawali pięciokrotnie na podium! Szymon Michalski był bezkonkurencyjny w supergigancie, a przy okazji też dwa razy cieszył się ze srebra, kończąc na drugiej lokacie slalom gigant oraz slalom. Młodszy o dwa lata kolega z kadry również sięgnął po zwycięstwo w supergigancie. Dodatkowo uzyskał trzeci wynik w slalomie oraz piąty w slalomie gigancie.

W biegach narciarskich polskie barwy reprezentowali Jakub Kołodziński, Artur Plichowski, Agata Raczyńska, Izabela Matkowska. W biegu na 500-metrów techniką klasyczną kobiet 19-letnia Raczyńska zwyciężyła przed młodszą  o trzy lata Matkowską, zaś u mężczyzn triumfował 18-letni Artur Plichowski, przed 30-letnim Jakubem Kołodzińskim. Kolejny medal dołożyli Polacy w biegu na 1km techniką dowolną Artur Pilichowski był trzeci, zaś tuż za podium uplasował się Jakub Kołodziński,  wśród Pań z brązu cieszyła się Matkowska. W sztafecie 4 x 1km biało-czerwoni byli drudzy, lepsi okazali się od nich gospodarze.

W Szwecji rywalizowano w siedmiu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, short tracku, łyżwiarstwie figurowym, snowboardzie, floorballu, rakietach śnieżnych (snowshoe). Udział w zawodach wzięło 19 narodowych reprezentacji.

Polscy medaliści:

Złoci (4):

– Artur Plichowski – biegi narciarskie – 500 m techniką klasyczną mężczyzn
– Agata Raczyńska – biegi narciarskie – 500 m techniką klasyczną kobiet
– Szymon Michalski – narciarstwo alpejskie –  supergigant mężczyzn
– Jan Warduliński – narciarstwo alpejskie – supergigant mężczyzn

Srebrni (5):

– Szymon Michalski – narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn
– Szymon Michalski – narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn
– Jakub Kołodziński – biegi narciarskie – 500 m techniką klasyczną mężczyzn
– Izabela Matkowska – biegi narciarskie – 500 m techniką klasyczną kobiet
– Polska – biegi narciarskie – sztafeta mieszana 4x1km techniką dowolną

Brązowi (3):

– Jan Warduliński – narciarstwo alpejskie – slalom mężczyzn
– Artur Pilichowski – biegi narciarskie – bieg na 1km techniką dowolną mężczyzn
– Izabela Matkowska – biegi narciarskie – bieg na 1km techniką dowolną kobiet

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL