Fot. Łukasz Grochala/Amp Futbol Polska

Porażka z Hiszpanią w półfinale. Polska zagra o brąz mistrzostw Europy

Ponad 5000 widzów, a wśród nich Prezydent RP Andrzej Duda obejrzało sobotnie półfinałowe spotkanie Polska – Hiszpania w Mistrzostwach Europy Amp Futbol Kraków 2021. Biało-czerwoni dali z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło na dobrze zorganizowaną Hiszpanię i w efekcie przegrali 1:2 w półfinałowym meczu mistrzostw Europy w amp futbolu. W niedzielę o 17:30 na stadionie Cracovii Polacy zagrają o brązowy medal.

Olbrzymie wsparcie oraz głośny ponad pięciu tysięcy kibiców, wśród których był prezydent RP Andrzej Duda, pomogły Polakom w walce z Hiszpanami, ale to nie wystarczyło. Goście z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli dwie bramki, a Biało-czerwoni odpowiedzieli tylko pięknym trafieniem Bartosza Łastowskiego z rzutu wolnego i choć mieli ambicje na walkę o złoty medal Mistrzostw Europy, staną przed szansą zdobycia krążka brązowego, drugi raz z rzędu.

– Nie czuliśmy się gorszym zespołem – przyznaje Przemysław Świercz, który rozegrał właśnie setny mecz w drużynie narodowej. Kapitan reprezentacji po spotkaniu długo pocieszał załamanego Krystiana Kapłona, największego artystę w zespole, który zajmuje się rysowaniem, tatuowaniem i studiuje architekturę w języku angielskim. Dziś jednak Kapłon miał sobie za złe, że w drugiej połowie uchylił się od piłki po strzale Adriana Castro, który zakończył się drugim golem dla Hiszpanów.

Fot. Łukasz Grochala/Amp Futbol Polska

– Na gorąco trudno o głębokie analizy, ale Hiszpanie byli skuteczniejsi. Strzelili jednego gola więcej i tyle. Taka jest piłka, czasem brutalna – tłumaczy Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski, przed którym trudne zadanie: musi dotrzeć do załamanych reprezentantów i przygotować ich do meczu o trzecie miejsce. Tym bardziej istotne będzie wsparcie kibiców na stadionie Cracovii, gdy o 17:30 Biało-czerwoni będą bronili tytułu trzeciej drużyny kontynentu.

Wśród kibiców na stadionie Cracovii był również Prezydent Andrzej Duda. – Mimo przegranej, jestem pod wrażeniem postawy Polaków oraz kibiców. Ampfutboliści za każdym razem pokazują, jak wiele można osiągnąć dzięki determinacji – powiedział Andrzej Duda.

————

Informacja prasowa
Fot. główne: Łukasz Grochala/Amp Futbol Polska

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL