Polskie taekwondo z medalem! Brąz Macieja Kęsickiego na mistrzostwach Europy w Rotterdamie

Z brązowym medalem powrócą z mistrzostw Europy w Rotterdamie reprezentanci Polski w taekwondo paraolimpijskim. W zmaganiach do 70 kg na trzecim stopniu podium rywalizację zakończył Maciej Kęsicki.

Podczas tegorocznego europejskiego czempionatu w taekwondo biało-czerwone barwy reprezentowało czterech zawodników. Powołania na rozgrywane w dniach 14-16 sierpnia mistrzostwa otrzymali Maciej Kęsicki (K44 -70kg), Przemysław Łabędzki (K44-70kg), Wojciech Gołaski (K44 -80kg) oraz Tomasz Rożniatowski (K44 +80kg).

W limicie wagowym do 70 kg z brązowego medalu cieszy się Maciej Kęsicki, który w turnieju stoczył dwie walki: wygraną przed czasem 32:1 z Serbem Misą Gavroloviciem oraz przegraną w półfinale 12:27 z Fatihem Celikiem z Turcji. Debiutujący w mistrzostwach Przemysław Łabędzki uległ natomiast w pierwszej rundzie 21:40 Francuzowi Maxime Montaggionniemu, jednak zdobył bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje podczas następnych turniejów.

Na miejscach 5-8. rywalizację w kategorii do 80 kg ukończył Wojciech Gołaski, który w pierwszej rundzie zatriumfował 5:2 nad Gruzinem Igorem Denisenko, a w pojedynku o awans do medalowej strefy został wyeliminowany 3:9 przez Turka Oktaya Atalaya. Na tym samym etapie z rywalizacji powyżej 80 kg odpadł Tomasz Rożniatowski po porażce w ćwierćfinale 1:32 z Brytyjczykiem Matthew Bushem.

————

Fot. dzięki uprzejmości Michała Pawlaka

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL