Fot. SIKT Płock

Polsko-greckie starcia w turnieju tenisowym na Litwie

Dwaj polscy tenisiści na wózkach dotarli do półfinału turnieju Lithuania Open. W 1/2 zagrają Piotr Jaroszewski oraz Jerzy Kulik. Biało-czerwoni spotkają się z Grekami. Kto wyjdzie zwycięsko ze starcia? Tego dowiecie się od nas.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W turnieju w rozstawionej czwórce, „jedynka” i „dwójka” należała do Greków – Stefanosa Diamantisa i Giorgosa Lazaridsa, a „trójka” i „czwórka” do odpowiednio Piotra Jaroszewskiego i Jerzego Kulika. W licznie obsadzonym męskim turnieju singla, nie doszło do niespodzianki i przyznane miejsca z którymi rozstawiono zawodników, odpowiadały składowi półfinalistów.

W drodze do tej fazy Jaroszewski pokonał w drugiej rundzie Maita Matasa, tracąc po gemie w obu setach. Estoñczyk wcześniej pokonał innego Polaka Mariusza Jakubowskiego 6:4, 6:1. Następnie 50-latek wygrał z Finem Taneli Tenhunenem w pierwszym secie 6:1, zaś w drugim nie stracił gema. O finał zmierzy się z Diamantisem. Kulik zaś wygrał z Litwinem Aleksandrem Olechnoviciem 6:1, 6:2. Zawodnik gospodarzy wcześniej wyeliminował Kamila Bukryma. W ćwierćfinale Kulik okazał się lepszy 6:2, 6:2 od rodaka Stefana Dobaczewskiego. Następny mecz, którego stawką będzie finał rozegra z Grekiem Lazaridisem.

Fot. Andrzej Chrobot /SIKT PŁOCK.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL