Powrót z tarczą. Polscy lekkoatleci przywieźli z Dubaju 15 krążków!

3 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych medali zdobyła polska reprezentacja paralekkoatletyczna na rozegranych w Dubaju mistrzostwach świata. Wynik ten uplasował Polskę na 11. miejscu w tabeli medalowej. Paralekkoatleci wrócili dziś do kraju i spotkali się z mediami podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Polski związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Konferencja odbyła się na terenie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Najważniejszym celem wszystkich reprezentantów Polski było potwierdzenie przynależności do światowej czołówki oraz zdobycie jak największej liczby kwalifikacji paraolimpijskich dla kraju. Polacy zdobyli 20 kwalifikacji dla kraju na igrzyska paraolimpijskie w Tokio i uplasowali się na 11. miejscu w tabeli medalowej.

– Sport paraolimpijski cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W Dubaju pobito ponad 50 rekordów świata na 172 konkurencje. Bardzo się cieszymy, że cztery z nich były udziałem naszych zawodników. Nasi paralekkoatleci potwierdzili, że są w gronie najlepszych na świecie Gratuluję zawodnikom osiągniętych wyników!  – podkreślił Marcel Jarosławski.

W powitaniu paralekkoatletów po przylocie z Dubaju wziął także udział Armen Artwich, Członek Zarządu ds. Korporacyjnych  PKN Orlen przedstawiciel sponsora strategicznego Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. PKN Orlen przekazał wszystkim medalistom Mistrzostw Świata karty paliwowe.

– Bardzo serdecznie gratuluję naszym sportowcom wyników podczas paralekkoatletycznych mistrzostw świata w Dubaju. Złote, srebrne i brązowe medale są dowodem, że talent podparty ciężką i wytrwałą pracą jest najlepszą ręceptą na sukces! Koncern naftowy Orlen od lat wspiera polski sport. Będziemy trzymać kciuki za Państwa sukcesy. Przed nami igrzyska paraolimpijskie w Tokio i głęboko wierzę, że nasz zespół paraolimpijczyków dostarczy wiele pozytywnych wrażeń w Japonii!  – podkreślił Armen  Artwich.

Ze strony zawodników głos zabrała Lucyna Kornobys, która była jedną z wielu gwiazd polskiej reprezentacji.

W imieniu zawodników chciałabym podziękować kibicom i mediom za to, że Nas wspieracie. Największe podziękowania składam Ministerstwu Sportu i Turystyki, Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i PKN Orlen z racji, że najbardziej wspierają nas w drodze po najlepsze wyniki. Dziękuję również Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych „Start” i Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu, prezesowi Łukaszowi Szelidze. Dziękuję również Marcelowi Jarosławskiemu, kierownikowi reprezentantacji Polski w Dubaju oraz lekarzom, fizjoterapeutom i trenerom. Za nami 13 miesięcy przygotowań, co zaowocowało 15 medalami. Podczas startów zawodnicy mieli wszystko zapewnione. Coraz więcej zaczyna się mówić o sporcie paraolimpijskim i po Tokio myślę, że będzie jeszcze lepiej!

Gospodarzem konferencji był członek Zarządu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” Marcel Jarosławski, jednocześnie team leader reprezentacji, który przyznał, że mistrzostwa świata były także okazją do zebrania informacji w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w 2020 roku, które odbędą się w czerwcu w Bydgoszczy.

– Podczas mistrzostw świata odbyliśmy kilka spotkań z kierownictwem World Para Athletics. Opracowujemy plan działania i wymiana doświadczeń i dobrych praktyk jest szalenie istotna. Mistrzostwa Europy są wyzwaniem logistycznym, dlatego możliwość obserwowania imprezy o jeszcze większej skali pozwoli się nam jeszcze lepiej przygotować – podkreślił Marcel Jarosławski, który będzie dyrektorem bydgoskich mistrzostw Europy.

Paralekkoatletyczne mistrzostwa świata odbyły się w dniach od 7 do 15 listopada. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechało ponad 1300 zawodników ze 122 krajów świata, w tym 42 reprezentantów Polski.

Konferencję poprowadzili Michał Pol oraz Paulina Malinowska-Kowalczyk, rzeczniczka prasowa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

————

Informacja prasowa.
Fot. główne: Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL