Futbol ponad wszystko. Powstała książka o piłkarskich herosach po amputacji

“Przed każdym meczem, w klubie i reprezentacji, czuję ogromną adrenalinę. To mój świat, nie mogę się doczekać wyjścia na boisko. Zakładam strój, ściągam nogę i idę grać. Jedyne, co nas różni od normalnych piłkarzy, to fakt, że w szatni zostają nasze nogi. Protezy” – mówi Bartosz Łastowski. Fragment pochodzi z książki pt. “Amp Futbol. Jedną nogą w finale”, która ukazała się we wrześniu nakładem Wydawnictwa SQN. To najnowsze, charytatywne dzieło na rynku wydawniczym, którego celem jest wsparcie popularyzacji i rozwoju amp futbolu w Polsce.

Ruszyła przedsprzedaż książki-cegiełki, z której cały dochód zostanie przekazany Stowarzyszeniu Amp Futbol. Książkę można zamówić już teraz pod linkiem ➡ [http://idz.do/parasportowcy-przedsprzedaz].

Inspirująca, niesztampowa, szczera i wzruszająca książka na temat polskiego amp futbolu. Znajdą się w niej historie ludzi, którzy dzięki piłce nożnej o kulach otrzymali w życiu drugą szansę i dziś dają innym wiarę w lepsze jutro. To prawdziwi bohaterowie, którzy nie noszą peleryn. Ambasadorzy sportu niepełnosprawnych z mentalnością zwycięzców, wśród których można znaleźć m.in. Przemysława Fajtanowskiego, czyli marynarza grającego w amp futbol, Bartosza Łastowskiego, nazywanego „polskim Messim”, zdeterminowanego jak mało kto Krystiana Kapłonia, “ojca amp futbolu w Polsce” Daniela Kawkę i Artura Kurzawę, speca od niekonwencjonalnych metod poszukiwania nowych ampfutbolistów w kraju nad Wisłą.

Mają poczucie humoru, swoich piłkarskich idoli, nie szukają sławy ani nie gonią za pieniędzmi. Zamiast tego czują się usatysfakcjonowani możliwością gry w piłkę i godnego reprezentowania Polski na międzynarodowych turniejach w koszulkach z orzełkiem na piersi. Amp futbol sprawia, że świat jest dla nich ponownie pięknym miejscem.

Opis książki:

„Amp Futbol. Jedną nogą w finale” to zbiór reportaży i wywiadów opracowanych przez rzetelnych i renomowanych dziennikarzy sportowych. Współautorami książki są: Jakub Balcerski, Norbert Bandurski, Jakub Białek, Dariusz Faron, Emil Kopański, Leszek Milewski, Monika Ochędowska, Łukasz Olkowicz, Jakub Radomski, Mateusz Skwierawski, Michał Trela i Joanna Wiśniowska. Postanowili oni zgłębić życiorysy ludzi, których amp futbol przeniósł do innego wymiaru, gdzie liczą się tylko pokora, sportowa rywalizacja i spełnione marzenia.

Arcyciekawa propozycja w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy w amp futbolu, które zostaną rozegrane w Krakowie w dniach 12-19 września 2021 roku na stadionach Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Polscy ampfutboliści mierzą w medal, bowiem niemożliwe dla nich nie istnieje.

Gramy razem do jednej bramki!

 ————

[Informacja prasowa]

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL