Fot. fanpage Julii Chmielewskiej

Prezydent RP pogratulował niesłyszącym sportowcom osiągnięć na igrzyskach w Brazylii

42 medale to dorobek polskiej reprezentacji podczas letnich igrzysk Głuchych w Caxias do Sul. Ten imponujący wyczyn dostrzeżony został przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, który w środę przekazał niesłyszącym sportowcom gratulacje za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Wielkie gratulacje dla polskich sportowców niesłyszących, którzy podczas XXIV Letnich Igrzysk Głuchych w Caxias do Sul w Brazylii zdobyli 42 medale, w tym 8 złotych, 22 srebrne i 12 brązowych. To największy sukces od igrzysk w 1961 roku w Helsinkach. Brawo! Dziękujemy! – możemy przeczytać w zamieszczonym przez prezydenta Andrzeja Dudę wpisie na Facebooku oraz Twitterze.

W igrzyskach Głuchych, które odbywały się w dniach 1-15 maja br., rywalizowało 2401 zawodników z 73 krajów. Biało-czerwoni do Caxias do Sul wysłali silną 122-osobową reprezentację, która konkurowała ze ze światową czołówką w ośmiu dyscyplinach. Polscy sportowcy osiągnęli najlepszy w historii igrzysk wynik i z dorobkiem 42 krążków zajęli doskonałe szóste miejsce w medalowej klasyfikacji.

Medalowemu zestawieniu przewodzą sportowcy z Ukrainy. Co warte podkreślenia – aż 95% składu tej reprezentacji wróciło z igrzysk z co najmniej jednym krążkiem. Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy na podium stanęli 138 razy, zdobywając łącznie 62 złote, 38 srebrnych i 38 brązowych medali. W czołowej trójce znaleźli się również Amerykanie (20-11-24) oraz Irańczycy (14-12-14), a na listę wpisali się sportowcy reprezentujący 50 krajów.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL