PŚ w biathlonie: Faron i Kukla na piątym miejscu

Biathlonowe sprinty zakończyły długo wyczekiwaną inaugurację nowego sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich oraz biathlonie, którego organizację powierzono Planicy oraz Kranjskiej Gorze. W konkurencji wieńczącej słoweńskie zawody piąte lokaty zajmowały Iweta Faron oraz Monika Kukla.

Sześć pań z grupy stojącej rywalizowało o pucharowe punkty w sprincie na dystansie 6 km. Iweta Faron podczas dwóch wizyt na strzelnicy zanotowała po jednym pudle w każdej serii i z dwiema karnymi rundami sklasyfikowana została na piątej lokacie, ustępując w zawodach Ukrainkom. Trzecie zwycięstwo w konkurencjach biathlonowych odniosła Liudmiła Liaszenko, która podobnie jak druga na finiszu Iryna Bui zachowała w czwartek czyste konto. Brązowy krążek z dwoma chybionymi strzałami wywalczyła Oleksandra Kononowa, zaś tuż za podium sklasyfikowano Juliję Batienkową-Baumann.

Pięcioosobową stawkę w grupie siedzącej zamknęła Monika Kukla, którą na strzelnicy karabin zawiódł trzykrotnie. Poza zasięgiem swoich rywalek okazała się pudłująca raz Amerykanka Oksana Masters, która do potrójnego triumfu w konkurencjach narciarstwa biegowego dołożyła również w Słowenii komplet zwycięstw w biathlonowych zmaganiach. Podium na 6 km uzupełniły jej koleżanka z reprezentacji Kendall Gretsch oraz Niemka Anja Wicker, które podczas strzelania do tarczy nie pomyliły się ani razu.

Wśród panów z dysfunkcją wzroku nie było z kolei mocnych na Rosjanina Stanisława Czochłajewa startującego z przewodnikiem Andriejem Romanowem, który dzięki bezbłędnemu strzelaniu wypracował sobie minutę przewagi nad kolejną w klasyfikacji rosyjską parą Nikołaj Poliuchin/Eduard Bieriezin. Na trzecim miejscu w rywalizacji uplasował się Ukrainiec Jarosław Reszetynskij z Kostiantynem Jaremienko. Na dziewiątej lokacie znalazł się Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, który poza regulaminowym dystansem 6 km musiał przebiec dwie karne rundy. Stawkę zamknęli Paweł Gil z Michałem Lańdą oraz Błażej Bieńko z Wojciechem Olszówką, zajmując odpowiednio 14. oraz 15. pozycję.

Wyniki:

Grupa stojąca:

 1. Liudmiła Liaszenko (Ukraina) – 16:44,0 min (0+0)
 2. Julija Batienkowa-Bauman (Ukraina) – 17:06,0 min (0+0)
 3. Oleksandra Kononowa (Ukraina) – 17:08,8 min (2+0)

  5. Iweta Faron (POLSKA) – 18:27,1 min (1+1)

Grupa siedząca:

 1. Oksana Masters (USA) – 16:38,3 min (0+1)
 2. Kendall Gretsch (USA) – 16:51,1 min (0+0)
 3. Anja Wicker (Niemcy) – 18:19,0 min (0+0)

  5. Monika Kukla (POLSKA) – 23:02,2 min (2+1)

Niewidomi i słabowidzący: 

 1. Stanisław Czochłajew/p. Andriej Romanow (Rosja) – 14:09,3 min (0+0)
 2. Nikołaj Poliuchin/p. Eduard Bieriezin (Rosja) – 15:09,4 min (1+0)
 3. Jarosław Reszetynskij/Kostiantyn Jaremienko (Ukraina) – 15:15,1 min (0+0)

  9. Piotr Garbowski/p. Jakub Twardowski (POLSKA) – 16:59,7 min (2+0)
  14. Paweł Gil/p. Michał Lańda (POLSKA) – 19:09,5 min (1+2)
  15. Błażej Bieńko/p. Wojciech Olszówka (POLSKA) – 20:00,9 min (1+2)

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL