PŚ w biathlonie: Iweta Faron ponownie szósta

Iweta Faron zajęła szóste miejsce w biathlonowym biegu indywidualnym w ramach rozgrywanego w niemieckim Finsterau Pucharu Świata. Dzień wcześniej nasza reprezentantka była szósta w sprincie.

W drugim dniu Pucharu Świata w biegach narciarskich oraz biathlonie rozdane zostały punkty w biathlonowym biegu indywidualnym. Najwyżej z biało-czerwonych ponownie sklasyfikowano startującą w pozycji stojącej Iwetę Faron (LW8), która podobnie jak w rozgrywanym dzień wcześniej sprincie zajęła szóstą lokatę. 20-latka podczas czterech wizyt na strzelnicy pięciokrotnie skierowała pocisk poza tarczę, w wyniku czego do uzyskanego przez nią rezultatu doliczono dodatkowych pięć minut. Nasza reprezentantka po uwzględnieniu kar odnotowała na finiszu czas 51:56,3 min, mając ponad dwuminutową stratę do podium. Rywalizację w ośmioosobowej stawce zdominowały Ukrainki, które rozdzieliły między sobą medale. Złoto zgarnęła Iryna Bui (46:27,4 min), która jako jedyna wykazała się stuprocentową skutecznością w strzelaniu do tarczy. Kolejne miejsca zajęły mylące się trzykrotnie Oleksandra Kononowa (+1:46,8 min) wraz z Bohdaną Konaszuk (+3:09,6 min).

Czternastą pozycję w gronie 20 zawodników z grupy siedzącej zajął Kamil Rosiek (LW12). Cztery pudła przełożyły się ostatecznie na wynik 47:32,6 min. Bezkonkurencyjny okazał się Rosjanin Iwan Gołubkow (35:12,1 min), który oddał 100% celnych strzałów do tarczy. Świetna dyspozycja biegowa połączona z perfekcyjnym strzelaniem pozwoliła mu umocnić się na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Podium uzupełnili Niemiec Martin Fleig (+3:14,7 min) oraz Amerykanin Daniel Cnossen (+3:31,3 min).

Również czternasty wśród panów ze wzrokową niepełnosprawnością był Piotr Garbowski (B3) z przewodnikiem Jakubem Twardowskim. Najstarszy w biało-czerwonej ekipie zawodnik na strzelnicy chybił pięciokrotnie, kończąc rywalizację z czasem 52:38,3 min. Ostatnie osiemnaste miejsce z siedmioma karnymi minutami zajął wspierany na trasie przez Michała Lańdę Paweł Gil (B3), który uzyskał na mecie 1:02:52,0 godz. Komplet stu punktów za zwycięstwo zgarnął bezbłędny Białorusin Wasilij Szapciaboj (przew. Dzmitry Budziłowicz) finiszujący z czasem 40:35,4 min. Drugą lokatę wywalczył Rosjanin Stanisław Czochłajew (przew. Oleg Kołodijczuk), tracąc do triumfatora 56 sekund, zaś czołową trójkę uzupełnił Jurij Hołub (przew. Uładzimir Chapelin), którego od złota dzieliło 1:22,7 min.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL