PŚ w biegach narciarskich: Faron i Skupień w czołowej ósemce

Witold Skupień zajął siódme miejsce w biegu krótkim techniką dowolną podczas trwającej w Niemczech drugiej odsłony Pucharu Świata. „Oczko” niżej sklasyfikowana została Iweta Faron, zaś na dwunastej pozycji zakończył dzisiejsze zmagania Kamil Rosiek.

Po rozgrywanych w Dreźnie sprintach karuzela zimowego Pucharu Świata przeniosła się do oddalonego o niespełna 50 kilometrów Altenbergu, gdzie zaplanowane zostały starty w konkurencjach biegowych oraz zmagania w biathlonie. Do dzisiejszych biegów krótkich techniką łyżwową przystąpiło troje naszych reprezentantów.

W grupie stojącej panów na siódmym miejscu w gronie 23. startujących sklasyfikowany został Witold Skupień (LW5/7). Trzeci zawodnik poniedziałkowego sprintu dystans sześciu kilometrów pokonał w 14:30,6 min, tracąc do zwycięzcy 48,4 s. Rywalizację zdominowali Rosjanie, zajmując całe podium. Z drugiego z rzędu triumfu cieszył się Władysław Liekomcew (13:42,2 min), srebro przypadło w udziale Witalijowi Małyszewowi (+10,8 s), zaś brąz powędrował do Ruszana Minnegułowa (+23,3 s).

Na ósmym miejscu zmagania w grupie stojącej kobiet ukończyła Iweta Faron (LW8), meldując się na mecie z czasem 17:01,3 min. Z trasą o łącznej długości sześciu kilometrów najlepiej poradziła sobie 18-letnia Norweżka Vilde Nilsen, która jako jedyna z 13-osobowej stawki zdołała zejść poniżej 16 minut – 15:41,4 min. Na drugi stopień podium, mając stratę 24,4 s, wskoczyła zwyciężczyni poniedziałkowego sprintu Rosjanka Jekaterina Rumiancewa. Czołową trójkę uzupełniła natomiast Ukrainka Oleksandra Kononowa, która pobiegła wolniej od Norweżki o 51,9 s.

Dwunastą lokatę w zmaganiach grupy siedzącej mężczyzn zajął ostatecznie Kamil Rosiek (LW12), któremu pokonanie ośmiu okrążeń o długości 600 metrów każde zajęło 15:51,4 min. Tu z kolei nie było mocnych na Rosjanina Iwana Gołubkowa, który wygrał bieg, uzyskując na finiszu rezultat 13:26,7 min. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Amerykaninem Danielem Cnossenem wyniosła 1:06,2 min. Będący na trzecim miejscu Kanadyjczyk Collin Cameron stracił do niego 1:15,1 min. Startowało 29 zawodników, jeden z nich nie dotarł do mety.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL