Fot. Robert Kwiatek/Polska Fundacja Paraolimpijska

PŚ w kolarstwie: Sześć medali polskiej reprezentacji w niemieckim Elzach

Niemieckie Elzach gościło drugą tegoroczną odsłonę Pucharu Świata w kolarstwie szosowym. Polska reprezentacja sześciokrotnie kończyła zmagania w najlepszej trójce, zdobywając dwa srebrne oraz cztery brązowe krążki.

W drugim w sezonie Pucharze Świata wystartowało 327 kolarzy z niepełnosprawnością z 38 krajów. W biało-czerwonych barwach na wymagających niemieckich trasach zaprezentowało się 12 zawodników z niepełnosprawnością fizyczną oraz wzroku, a także dwoje pilotów-przewodników. Dorobek tej kilkunastoosobowej ekipy to łącznie sześć krążków: dwa srebrne oraz dwa brązowe.

Indywidualnie dwukrotnie na najniższym stopniu podium znalazła się Renata Kałuża, która w rywalizacji handbike’ów w kategorii H3 zajęła trzecie miejsce w indywidualnej jeździe na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego. Po dwa brązy w tych samych konkurencjach pojechały na tandemie Justyna Kiryła z pilotem Aleksandrą Tecław. Ponadto po srebrne krążki w czasówce sięgnęli Rafał Szumiec (H3) oraz Krzysztof Plewa (H5), dla którego jest to pierwszy medal w zawodach tej rangi. Obaj panowie zajęli również czołowe lokaty w starcie wspólnym z kilkusekundową stratą do trzeciej pozycji. Plewa ostatecznie był czwarty, a Szumiec wylądował na wysokim siódmym miejscu.

Dwukrotnie na siódmych lokatach zmagania na handbike’u w H4 kończył Rafał Wilk. W kategorii H1 przeznaczonej dla zawodników o największym stopniu niepełnosprawności piąty w czasówce i ósmy w starcie wspólnym był Rafał Mikołajczyk. Zbierający doświadczenie na międzynarodowej arenie Hubert Komorowski na mecie zameldował się z odpowiednio dziesiątym oraz jedenastym wynikiem. W rywalizacji tandemów Piotr Kołodziejczuk z pilotem Marcinem Białobłockim zwieńczyli swoje starty na siódmej i dwunastej pozycji.

W grupie zawodników startujących na jednośladach Polska miała czterech swoich przedstawicieli – wszyscy zakończyli zawody w drugiej dziesiątce. W indywidualnych konkurencjach zaprezentowali się: Piotr Bloma w C5 (12. czasówka, 11. start wspólny), Bartłomiej Bertolin w C4 (13. i 14.), Zbigniew Maciejewski w C3 (dwukrotnie 17.) oraz debiutujący w C2 Michał Gadowski (19. i 17.).

Puchar Świata w Elzach okazał się jednym z ważnych sprawdzianów przed mistrzostwami Europy. Te z kolei w dniach 25-29 maja odbędą się na terenie Górnej Austrii.

————

Fot. Robert Kwiatek/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL