PŚ w narciarstwie alpejskim: Igor Sikorski trzeci!

Z bardzo dobrej strony podczas Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim zaprezentował się Igor Sikorski! 27-latek rozgrywane w Zagrzebiu podwójne zawody w slalomie opuszcza bogatszy o 160 punktów. To nagroda za wczorajsze zwycięstwo i dzisiejszą trzecią pozycję.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Do rozpoczęcia XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w koreańskim Pjongczangu pozostały dokładnie dwa miesiące. Igor Sikorski (LW11), będący aktualnym wicemistrzem świata w slalomie (w grupie zawodników startujących na monoski), dwoma z rzędu miejscami na podium zgłosił swoje aspiracje do walki o czołowe lokaty podczas igrzysk w tej konkurencji. 27-latek wczorajszy slalom wygrał z niewielką przewagą, drugiego w klasyfikacji Chorwata Dino Sokolovicia (LW12-2) pokonał na mecie o 0,26 s. Sikorski natchniony poniedziałkowym triumfem dziś „podkręcił śrubę”, co doskonale widać było już w pierwszej rundzie, którą przejechał najszybciej z całej stawki. Polak jako jedyny złamał granicę 54 sekund, na mecie uzyskując czas 53,71 s. Drugiego w klasyfikacji Francuza Yohanna Taberleta (LW12-1) wyprzedzał o 1,24 s. Trzeci na półmetku rywalizacji Norweg Jesper Pedersen (LW11) tracił już do naszego alpejczyka 2,76 s.

Drugi przejazd Sikorski pojechał dużo wolniej, na finiszu zamelował się z czasem 1:00,18 min, co było piątym wynikiem tej serii. Po zsumowaniu obu rezultatów (1:53,89 min) przełożyło się to na trzecie miejsce. Dwie pierwsze lokaty zajęli reprezentanci Trójkolorowych. Zwycięzcą z czasem 1:51,95 min został Frederic Francois (LW11), który po półmetku plasował się na czwartym miejscu (56,63 s). Triumf w zawodach zapewnił mu świetny drugi przejazd, w którym uzyskał 55,32 s. Jego rodak Yohann Taberlet walkę o 100 punktów do klasyfikacji Pucharu Świata przegrał różnicą 0,29 s.

Swoich występów za dobrze nie będzie wspominał Maciej Krężel (B3). Startujący w grupie zawodników niewidomych i niedowidzących (wraz z przewodniczką Anną Ogarzyńską) 26-latek z Chorwacji powróci bez punktów. Po wczorajszej dyskwalifikacji w drugim przejeździe udział w dzisiejszym slalomie zakończył upadkiem w pierwszej rundzie. Zwycięstwo w tej konkurencji z łącznym czasem 1:57,95 min odniósł startujący pod neutralną flagą Rosjanin Iwan Frantsew. Drugi Austriak Gernot Morgenfurt przegrał z Frantsewem 2,06 s. Sklasyfikowany na trzecim miejscu reprezentant gospodarzy kolejnych zimowych igrzysk, Mingyu Hwang (cała trójka B2), do triumfatora stracił 11,71 s. Na dwunastu startujących w końcowej klasyfikacji ujętych zostało pięciu zawodników.

Czytaj więcej: Igor Sikorski z pierwszym zwycięstwem w Zagrzebiu.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL