PŚ w Ostendzie: Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław najlepsze w starcie wspólnym!

Trzema pięknymi akcentami biało-czerwoni zakończyli swój udział w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie, które w miniony weekend odbywały się w Ostendzie. W wyścigu ze startu wspólnego w rywalizacji tandemów po zwycięstwo sięgnęły Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław. Wśród panów na trzeciej pozycji uplasowali się Marcin Polak i Michał Ładosz. Trzecia była dziś także Anna Harkowska.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W ostatnim dniu pucharowych zawodów w Ostendzie o medale rywalizowano m.in. w tandemach (grupa B). Kobiety w wyścigu ze startu wspólnego miały do przejechania 10 pętli o łącznej długości 80 kilometrów. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnich metrach pomiędzy trzema duetami: z Irlandii, Grecji i Polski. Minimalnie lepsze okazały się aktualne mistrzynie paraolimpijskie w tej konkurencji, Iwona Podkościelna wraz z pilotującą jej Aleksandrą Tecław, które na metę przybyły w czasie 2:08:05 godz. To właśnie do nich powędrował pierwszy w tym sezonie laur zwycięstwa. Taki sam wynik jak Polki uzyskały drugie i trzecie na finiszu Irlandki Katie-George Dunlevy i Katharine Smyth (pilot) oraz Greczynki Eleni Kalatzi i Argiro Milaki (p).

W tej samej specjalności wśród panów do pokonania był dystans liczący 104 kilometry. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz, którzy dzisiejsze zmagania ukończyli na trzeciej pozycji. Na ostatnich metrach wyścigu o miejsca na podium przyszło im rywalizować z trzema holenderskimi parami. Jako pierwsi linię mety przekroczyli Tristan Bangma i Patrick Bos (p). Tuż za nimi finiszowali Tommy van den Eijnde i Cor van Leeuwen (p). Na czwartym miejscu znaleźli się mistrzowie paraolimpijscy z Rio, Vincent ter Schure i Timo Fransen (p). Pierwsza czwórka na mecie uzyskała czas 2:21:32 godz. Przemysław Wegner i pilotujący mu Arturem Korcem ze stratą 5:56 min do zwycięzców uplasowali się na piątej pozycji.

Na trzeciej pozycji w stawce czterech zawodniczek w kategorii c5 ukończyła niedzielny wyścig Anna Harkowska. Zawodniczki, kóre zajęły wszystkie miejsca na podium, dystans 56 kilometrów przejechały w czasie 1:35:59 godz. Zwyciężyła Niemka Kerstin Brachtendorf przed Amerykanką Samanthą Bosco.


Podsumowanie występów Polaków w Ostendzie:

Złoto:
Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław – tandemy, wyścig ze startu wspólnego (kat. B)

Srebro:
Anna Harkowska – indywidualna jazda na czas (kat. C5)
Wojciech Łukawski – indywidualna jazda na czas (kat. T0)
Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław – tandemy, jazda na czas (kat. B)

Brąz:
Anna Harkowska – wyścig ze startu wspólnego (kat. C5)
Marcin Polak/Michał Ładosz – tandemy, wyścig ze startu wspólnego (kat. B)

————
Fot.:
Natalia Kożuch

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL