PŚ w parawioślarstwie: Poznań szczęśliwy dla Kailinga

Czwórka naszych zawodników w parawioślarstwie reprezentowała Polskę w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w dniach 16-18 czerwca w Poznaniu. Po brązowy medal sięgnął w finale konkurencji jedynek Jarosław Kailing.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

54-letni zawodnik KSI START Szczecin w finale A konkurencji M1x od początku płynął na trzecim miejscu w sześcioosobowej stawce, nasz reprezentant plasował się za Ukraińcem Romanem Poliańskim i Rosjaninem Alieksiejem Czuwaszewem. Polak do końca utrzymał przewagę ok. 4 sekund nad Niemcem Johannesem Schmidtem i mógł cieszyć się z trzeciej lokaty w Poznaniu. W tej samej konkurencji Leszek Niewiarowski zakończył zawody na 14. pozycji.

Nasi paraolimpijczycy z Rio de Janeiro Michał Gadowski oraz Jolanta Majka, na półmetku zamykali stawkę, jednak ostatecznie na mecie przypłynęli na czwartej pozycji, wyprzedzając Rosjan i Brazylijczyków. Do podium stracili ponad siedem sekund. Triumfowali w Poznaniu Holendrzy Annika van der Meer i Corne de Koning, czternaście sekund przed Lauren Rowles i Whiteley Laurencem z Wielkiej Brytani oraz 21 sekund przed Ukraińcami Jaroslawem Koiudą i Iryną Kyryczenko.

Wyniki:

3. miejsce – PR1 M1x Jarosław Kailing (KSI START Szczecin)
4. miejsce – PR2 Mix2x Jolanta Majka-Pawlak i Michał Gadowski (KSI START Szczecin)
14. miejsce – PR1 M1x Leszek Niewiarowski (KSI START Szczecin).

Fot.: www.worldrowing.com.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL