PŚ w snowboardzie: Wojciech Taraba dwukrotnie siódmy w Dubaju!

Dubaj po raz pierwszy w historii gościł w dniach 7-8 listopada zawody Pucharu Światu w parasnowboardzie. Na zawodach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich polski snowboardzista Wojciech Taraba dwukrotnie zajmował siódme miejsca.

Tuż przed rozpoczęciem Pucharu Świata podopieczny trenerki Małgorzaty Kelm spróbował swoich sił w konkurencji banked slalom podczas Pucharu Azji. Nasz reprezentant uplasował się na bardzo dobrej piątej lokacie z małą straty do czołówki.

Podczas inauguracyjnego konkursu PŚ w kategorii niepełnosprawności SB-LL2 Wojciech Taraba (Start Bielsko-Biała) był siódmy w gronie trzynastu zawodników. W pierwszym przejeździe uzyskał czas 37,19s, zaś w drugim był szybszy, kończąc z czasem 36,59s. Do zwycięskiego Bena Tudhoppe z Australii, ósmego zawodnika ostatnich igrzysk paraolimpijskich, stracił 4,63s. Srebro wywalczył Chińczyk Qi Sun (+0,50s), zaś brąz Amerykanin Zach Miller (+0,67s).

Drugi Puchar Świata również zakończył się zwycięstwem Bena Tudhope. Tym razem okazał się lepszy od Alexa Massie z Kanady o 0,33s. Podium uzupełnił Miller (+0,42s). Taraba ponownie był siódmy, w najlepszym przejeździe uzyskując 37,66s. Do złotego medalisty stracił 5,91s.

Następny Puchar Świata odbędzie się w dniach 14-15 listopada w holenderskim Landgraaf.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL