PŚ w szermierce na wózkach: Męska drużyna szpadowa na piątym miejscu

Polscy szermierze na wózkach w piątek oficjalnie zakończyli starty w ostatnim w tym roku Pucharze Świata, którego gospodarzem było Nakhon Ratchasima w Tajlandii. W turnieju drużynowym w szpadzie nasza męska drużyna w stawce dwunastu ekip uplasowała się na wysokim piątym miejscu.

Piątkowe pojedynki szermiercze wyłoniły drużynowych medalistów w szpadzie mężczyzn, florecie kobiet oraz w rozgrywanym w mieszanej formule turnieju szablowym. W jedynej z udziałem biało-czerwonych konkurencji (szpadzie) o jak najlepszy wynik rywalizowało trio w składzie Dariusz Pender, Michał Nalewajek oraz Patryk Banach.

Polscy szpadziści w turnieju głównym rozstawieni zostali z numerem dziewiątym. W 1/8 finału trafili na zawodników gospodarzy, z którymi po ciężkiej i zaciętej batalii rozprawili się 45:40. W meczu o ósemkę przyszło im natomiast zmierzyć się z tegorocznymi mistrzami świata – Irakijczykami, z którymi nie zdołali nawiązać wyrównanej walki. Przegrali 25:45 i pozostało im bić się maksymalnie o piąte miejsce. Na takiej lokacie finalnie ukończyli też zmagania, na co złożyły się zwycięstwa 45:26 nad Indiami oraz 45:42 nad Niemcami.

W wielkim finale mistrzowie świata z Terni skrzyżowali broń z Brytyjczykami, pokonując ich 45:35. Brąz po triumfie 45:31 nad Ukraińcami przypadł z kolei Chińczykom.

————

Fot. Yuka Fujita

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL