PŚ w triathlonie: Wietecki i Domagała na trzeciej pozycji!

Z miejscem na podium zakończyli start w triathlonowym Pucharze Świata rozgrywanym w hiszpańskim Aguilas Łukasz Wietecki i jego przewodnik Tomasz Domagała. W rywalizacji zawodników niewidomych i niedowidzących Polacy uplasowali się na trzeciej lokacie.

Na starcie pojawiło się dziewięciu zawodników, trzech z Hiszpanii, dwóch z Ukrainy oraz po jednym z Serbii, Włoch, Polski i Francji. Bezkonkurencyjny okazał się Hector Catala Laparra z czasem 1:05.44 godz. Zawodnik z Hiszpanii pokonał swojego rodaka Jose Luisa Garcię Serrano o prawie półtorej minuty. Za dwójką reprezentantów gospodarzy uplasował się 31-letni Łukasz Wietecki z Tomaszem Domagałą, Polak ukończył zmagania ze stratą 2 minut i 35 sekund do zwycięzców. Pełne wyniki rywalizacji poniżej.

Start biało-czerwonych nie obył się bez przygód. – Zaraz po przybyciu do Hiszpanii okazało się, że w czasie rozkręcania, podróży i skręcania roweru tandemowego uległy zepsuciu stery przedniego widelca, niestety uszkodzoną część nie zdążyli nam sprowadzić na czas i zdecydowaliśmy się na start na uszkodzonym rowerze – napisali po występie nasi zawodnicy na swojej oficjalnej stronie na profilu społecznościowym Facebook.

Ostatecznie obaj zawodnicy opuszczą Hiszpanię zadowoleni. – Nasze zmagania uznajemy za udane, pomimo, że nie wszystko poszło idealnie, ale to akurat w zawodach triathlonowych jest raczej normą. Liczy się finalny efekt, a ten jest taki, iż zajęliśmy bardzo dobre trzecie miejsce w mocnej, europejskiej stawce zawodników – komentują udział w zawodach brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy.

– Teraz pora na chwilę relaksu i kontynuujemy pobyt w Hiszpanii na obozie i będziemy ciężko trenować tu i po powrocie do Polski, by na następnych zawodach pod koniec lipca we Włoszech jeszcze lepiej się zaprezentować, bo nikt nie śpi, wszyscy mocno trenują i poziom idzie w górę, tak, że pomimo naszych lepszych uzyskiwanych czasów bardzo ciężko przesuwać się do przodu w klasyfikacji generalnej. Wiemy, że jeszcze mamy dużo do poprawy i będziemy starać się dorównać najlepszym – dodają.

Jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi zawodnikami, zapraszamy do polubienia strony Łukasz Wietecki & Tomasz Domagała.

————

Fot. Oficjalna strona zawodników

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL