Wioślarstwo: Dwójka mieszana na podium Pucharu Świata!

Ostatni Puchar Świata w wioślarstwie przed imprezą docelową, jaką są mistrzostwa świata w Płowdiw, rozegrano w  austriackim Linzu. Udany sprawdzian mają za sobą Jolanta Majka oraz Michał Gadowski, którzy zmagania zakończyli na trzecim miejscu.

Nasi zawodnicy na półmetku plasowali się na czwartej lokacie, prowadziła pewnie holenderska dwójka Annika van der Meer i Corne De Koning, przed Brazylijczykami Josianę Limą i Michelem Pessanhą o prawie pięć sekund i ponad osiem sekund nad Jarosławem Koiudą i Switłaną Bohuslavską. Polacy do trzeciej lokaty tracili naprawdę niewiele, bo tylko 0,220s. Drugie „1000 metrów” było mocniejsze w wykonaniu naszej ekipy i biało-czerwoni pewnie finiszowali przed Ukraińcami. Bezkonkurencyjni w Pucharze Świata byli Holendrzy, zaś ze srebra cieszyli się Brazylijczycy.

Nasz kraj reprezentował jeszcze Jarosław Kailing w konkurencji PR1M1x, który w piątkowych eliminacjach wynikiem 10:07,66 ustanowił nowy rekord Polski. 54-latek zwyciężył w finale B i ostatecznie został sklasyfikowany na siódmej lokacie w Pucharze Świata. Kolejną ważną dla naszych wioślarzy imprezą, będą wrześniowe mistrzostwa świata w bułgarskim Płowdiw.

Wyniki – PR2Mix2x (dwójka mieszana):

1. Holandia (Annika van der Meer / Corne De Koning) 8:13.26 min
2. Brazylia (Josiane Lima / Michel Gomes Pessanha) +16,03s
3. Polska (Michał Gadowski / Jolanta Majka) + 19,33s

Wyniki – PR1M1x (jedynka mężczyzn):

1. Roman Poliańskij  (Ukraina) 9:38.65 min
2. Alieksiej Czuwaszew (Rosja) +12,28s
3. Andrew Houghton (Wielka Brytania) +19,47s.

7. Jarosław Kailing  (Polska) –  1 miejsce finał B

————

Fot.: Tomasz Kaźmierczak.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL