Puchar Europy: Igor Sikorski triumfuje w supergigancie

Igor Sikorski zajął pierwsze miejsce w odbywających się we włoskim Sella Nevea zawodach Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim. 27-latek okazał się najlepszy w rozgrywanym dziś supergigancie.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W zawodach, które odbywają się od poniedziałku i potrwają aż do czwartku, poza Igorem Sikorskim startuje także Maciej Krężel. Dwa pierwsze dni upłynęły pod znakiem zmagań w supergigancie, w dwóch kolejnych natomiast alpejczycy będą rywalizować o punkty w slalomie gigancie.

Spóźniłem się odrobinę przy jednym skręcie i wypadłem z trasy – tak poniedziałkowy upadek w supergigancie skomentował na swoim profilu na Facebooku Igor Sikorski (LW11). Zwycięzcą w grupie zawodników startujących na monoski został Austriak Roman Rabl (LW12-1), który na mecie zameldował się z czasem 58,05 s. Drugie miejsce ze stratą 3,46 s do triumfatora zajął jego rodak Simon Wallner (LW10-1), trzeci był natomiast Chorwat Dino Sokolović (+5,81 s). Dzisiejszy dzień z kolei należał już do Polaka. 27-latek linię mety przekroczył z czasem 59,55 s. Drugiego w klasyfikacji Romana Rabla wyprzedził o 0,49 s. Stawkę na podium uzupełnił Simon Wallner (+4,03 s). Na starcie grupy siedzącej zarówno wczoraj jak i dziś pojawiło się łącznie ośmiu zawodników.

W rywalizacji zawodników z dysfunkcją narządu wzroku oglądać mogliśmy sześciu panów. Podwójne zwycięstwo w tej grupie odniósł Francuz Hyacinthe Delaplace, który w pierwszym przejeździe osiagnął czas 1:01,73 min, a w drugim pojechał na wynik 1:02,31 min. Dwukrotnie drugi w zmaganiach grupy niewidomych i niedowidzących był Austriak Gernot Morgenfurt. Austriak w poniedziałek uległ reprezentantowi Trójkolorowych o 1,33 s, dziś natomiast różnica ta wynosiła zaledwie 0,01 s. Trzeci ze stratą odpowiednio 1,33 s i 1,71 s do triumfatora był Czech Patrik Hetmer (cała trójka B2). Maciej Krężel (B3), który do pucharowych startów przygotowuje się pod czujnym okiem przewodniczki Anny Ogarzyńskiej, w obu przejazdach uplasował się tuż za podium (strata do Deleplace’a – 2,89 s i 4,09 s).

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL