Rafał Wilk najlepszy w Orlen Warsaw Marathon!

Szósta edycja Orlen Warsaw Marathon zakończyła się zwycięstwem Rafała Wilka w wyścigu wózków z ręcznym napędem. Podwójny srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Pietermaritzburgu na finiszu wyprzedził na co dzień rywalizujących z nim w H4 kolegów z reprezentacji, Krystiana Gierę oraz Arkadiusza Skrzypińskiego.

Rozgrywany od 2013 roku Orlen Warsaw Marathon na stałe wpisał się już do kalendarza najważniejszych imprez biegowych w naszym kraju. Impreza ta z każdą edycją przyciąga tłumy, na start przed polską publicznością decyduje się również coraz więcej biegaczy zza granicy. Tradycją stało się już, że w ramach tych zawodów odbywają się wyścigi wózków z napędem ręcznym (handbike). Na udział w tegorocznym wyścigu ostatecznie zdecydowało się 30 osób (26 panów i 4 panie).

Dla członków kadry narodowej wyścig w stolicy okazał się przetarciem przed rozpoczynającą się już za niespełna dwa tygodnie pierwszą odsłoną Pucharu Świata w parakolarstwie, którego gospodarzem w dniach 3-6 maja będzie belgijska Ostenda. Zadowolony ze swojego występu może być Rafał Wilk, który podobnie jak w minionej edycji linię mety przekroczył na pierwszej pozycji. Trzykrotny mistrz igrzysk paraolimpijskich na finiszu zameldował się z czasem 29:49 min. Przed rokiem pasjonującą walkę o drugą pozycję stoczyli między sobą Arkadiusz Skrzypiński i Krystian Giera. Obronną ręką z tego pojedynku wyszedł wówczas Skrzypiński, który na metę wpadł minimalnie przed Gierą. Tym razem panowie zamienili się miejscami na podium. Giera, będący aktualnym brązowym medalistą kolarskich mistrzostw świata w czasówce, do triumfującego Wilka stracił na liczącym około 20 km dystansie 22 sekundy, Skrzypiński z kolei finiszował 3:17 min po zwycięzcy. Tuż za podium ze stratą 4:49 min znalazł się siódmy przed rokiem Artur Graczyk, sekundę po nim na metę przybył 61-letni Zbigniew Wandachowicz. Czołową ósemkę uzupełnili Robert Nowicki, Marek Wiśniewski oraz Bogdan Król. Na dziewiątym miejscu sklasyfikowana została najlepsza z grona czterech rywalizujących na trasie kobiet Słowaczka Anna Oroszowa.

Wyniki:

  1. Rafał Wilk (Stal Rzeszów) – 29:49 min
  2. Krystian Giera (VeloAktiv) – 30:11 min
  3. Arkadiusz Skrzypiński (IZOBLOK Start Szczecin/Team Sunrise) – 33:06 min
  4. Artur Graczyk (GTM VeloAktiv) – 34:38 min
  5. Zbigniew Wandachowicz (K.S.I Start Szczecin GTM) – 34:39 min
  6. Robert Nowicki (K.S.I Start Szczecin) – 35:07 min
  7. Marek Wiśniewski (Margo Team) – 36:49 min
  8. Bogdan Król (Orneta Integracyjny Klub Sportowy SMOK) – 36:50 min

———— 

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL