Żeńska reprezentacja Polski w amp futbolu wygrała historyczny mecz z Amerykankami!

Tak przechodzi się do historii! Żeńska reprezentacja Polski w amp futbolu rozegrała w ramach 12. edycji turnieju Amp Futbol Cup pierwszy w tej dyscyplinie oficjalny mecz międzypaństwowy. Biało-czerwone niesione dopingiem zgromadzonych na stadionie Hutnika Warszawa kibiców pokonały w niedzielę zespół Stanów Zjednoczonych 1:0.

Polskie piłkarki przecierają ampfutbolowe szlaki jako pierwsza taka drużyna narodowa w Europie i jedna z pierwszych na świecie. Reprezentacja powstała w kwietniu 2022 roku i od tamtego czasu systematycznie podnosi swój poziom sportowy. Tempo, w jakim rozwija się w naszym kraju kobiecy amp futbol, zostało dostrzeżone m.in. przez europejską federację UEFA, która uznała polski projekt za najlepszą piłkarską inicjatywę osób z niepełnosprawnością na Starym Kontynencie. W maju w szwajcarskim Nyonie biało-czerwone odebrały w tej kategorii specjalną nagrodę.

Po serii intensywnych, wielomiesięcznych przygotowań podczas wspólnych treningów i zgrupowań nadszedł moment na długo wyczekiwany międzynarodowy sprawdzian. Miejsce na formalny debiut amp futbolu w żeńskim wydaniu wybrane zostało nieprzypadkowo. Turniej Amp Futbol Cup cieszy się renomą w ampfutbolowym środowisku i co roku przyciąga do Warszawy potęgi tej dyscypliny. Dwunasta edycja wydarzenia z udziałem czołowych męskich drużyn stanowiła więc idealną okazję, aby podopieczne trenera Grzegorza Skrzeczka mogły zaprezentować szerszej publiczności swój piłkarski warsztat.

W niedzielę punktualnie o godzinie 18:30 biało-czerwone wyszły na murawę, aby rozegrać pierwszy oficjalny mecz międzypaństwowy. W historycznym spotkaniu zmierzyły się z Amerykankami, wraz z którymi zafundowały przybyłym na stadion Hutnika Warszawa kibicom arcyciekawe widowisko. Początkowo nasze panie zmagały się z olbrzymią tremą i stresem, jednak z upływem kolejnych minut emocje te całkowicie opadły i mając za sobą wsparcie swoich fanów zaczęły inicjować sytuacje bramkowe. Mecz zakończył się ich wygraną 1:0, a zwycięskiego gola w 27. minucie zapisała po stronie polskiej reprezentacji Marta Rumińska.

————

Fot. Paula Duda/Amp Futbol Polska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL