Rugbiści podbijają Kolonię

To było zwycięski dzień dla reprezentacji Polski w rugby na wózkach. Nasi zawodnicy zagrali dziś dwa mecze w Turnieju Bernd Best w Kolonii. W pierwszym starciu po ostrej walce do samego końca zwyciężyli nad drużyną Irlandii.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Emocje buzowały, dynamiczna gra i zwroty akcji. Aż w końcu na tablicy, po ostatnim gwizdku sędziego, wszyscy ujrzeli wynik 51:49, oczywiście z korzyścią dla Polski. Cała hala usłyszała okrzyk radości i „1-2-3- Polska”. Zwycięstwo z Irlandią jest dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Europy div. A, które odbędą się już w czerwcu tego roku. To właśnie 29 czerwca zagramy mecz z tą reprezentacją.

O godzinie 19 reprezentanci Polski wyjechali na boisko jeszcze bardziej zmotywowani i z wielką chęcią kolejnego zwycięstwa. Naprzeciw stanęła tym razem drużyna Finlandii. I tutaj nie obyło się bez ostrych zderzeń, szybkich i zaskakujących akcji. Ostateczny wynik bardzo nas zadowolił, 51 do 47 dla Polski. Po takim pierwszym dniu z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze. Turniej jest dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata div. A w Koblenz. Jak na razie widzimy, że nasza reprezentacja stoi na dobrej drodze, a częste treningi w Kleszczowie przynoszą efekty. Oby tak dalej! Trzymamy kciuki, aby na zakończenie turnieju cała Kolonia usłyszała okrzyk zwycięskiej drużyny „1-2-3 POLSKA”.

// Źródło fot. Reprezentacja Polski w Rugby na Wózkach
error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL