Rugby na wózkach: Znamy skład na mistrzostwa świata w Sydney!

Już za 61 dni dwanaście drużyn, w tym również ekipa z Polski, przystąpi do walki o medale mistrzostw świata w rugby na wózkach. Na dwa miesiące przed pierwszym gwizdkiem poznaliśmy oficjalny skład biało-czerwonej reprezentacji na ten turniej.

W siódmej edycji mistrzostw świata w rugby na wózkach, których organizacji w dniach 5-10 sierpnia podejmie się Sydney, wystąpi dwanaście ekip. Przed szansą obrony wywalczonego przed czterema laty w Odense złotego medalu staną tegoroczni ich gospodarze – Australijczycy, którzy w swoim sportowym CV mogą również poszczycić się tytułem najlepszej drużyny ostatnich igrzysk paraolimpijskich. Dla polskiej reprezentacji, piątej drużyny ubiegłorocznych mistrzostw Europy, będzie to drugi start w tak prestiżowej imprezie. W mającym miejsce w 2010 roku debiucie biało-czerwoni w gronie dwunastu zespołów uplasowali się na wysokim, ósmym miejscu. O poprawienie tego wyniku już za dwa miesiące postara się podana dziś do publicznej wiadomości dwunastka w następującym składzie: Krzysztof KosiderTomasz Witkowski, Dominik RymerPaweł Sierakowski, Łukasz SzałabskiArkadiusz HeniczKrzysztof KapustaLeszek Łachmanowicz, Paweł Szostak, Rafał Rocki, Izabela Sopalska-Rybak oraz Mateusz Wawczak.

Podopiecznych trenera Janusza Kozaka w grupowej fazie mistrzostw czekać będzie niełatwa przeprawa. Drużyny, z jakimi przyjdzie im zmierzyć się na tym etapie rywalizacji, to przecież najwyższa światowa półka. Już w meczu otwarcia zaplanowanym na niedzielę 5 sierpnia biało-czerwoni podejmą Brytyjczyków, którzy w ubiegłym roku sięgnęli w Koblenz po tytuł mistrzów Starego Kontynentu. Następnego dnia naprzeciw polskiej reprezentacji staną broniący sprzed czterech lat srebrnego krążka Kanadyjczycy. Najbardziej intensywny pod względem meczowym dla naszej ekipy okaże się wtorek, kiedy to Polacy stoczą najpierw pojedynek przeciwko Kolumbii, a kilka godzin później podejmą Francuzów, trzecią ekipę ostatniego europejskiego czempionatu. Na koniec grupowych rozgrywek biało-czerwoni zagrają z Amerykanami, którzy do Sydney przylatują jako zwycięzcy czterech spośród sześciu rozegranych dotychczas edycji mistrzostw świata oraz ich brązowi medaliści z 2014 roku.

Awans do strefy medalowej uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Ekipom sklasyfikowanym odpowiednio na trzecich i czwartych pozycjach przyjdzie rywalizować o lokaty 5-8., pozostałym reprezentacjom natomiast na pocieszenie pozostanie walka o miejsca 9-12.

Terminarz rozgrywek biało-czerwonych (godziny rozpoczęcia poszczególnych spotkań podane zostały według polskiego czasu):

5 sierpnia, niedziela godz. 11:30: POLSKA vs. Wielka Brytania
6 sierpnia, poniedziałek godz. 8:00: POLSKA vs. Kanada
7 sierpnia, wtorek godz. 2:00: Kolumbia vs. POLSKA
7 sierpnia, wtorek godz. 10:30: Francja vs. POLSKA
8 sierpnia, środa godz. 4:30: USA vs. POLSKA

Pełny harmonogram rozgrywek podany został przez nas TUTAJ.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL