Rugbymania 2018: Four Kings Warszawa ze srebrnymi medalami!

Turniejem w Pradze Rugbymania 2018 drużyna Four Kings Warszawa oficjalnie zakończyła starty w tegorocznym sezonie. Choć niedosyt z pewnością pozostał, to biało-czerwoni mogą być z siebie zadowoleni, gdyż czeską stolicę opuszczają ze srebrnymi krążkami.

Rugbymania to jeden z największych na świecie międzynarodowych turniejów w rugby na wózkach co roku odbywający się w Pradze. Tegoroczna edycja Rugbymania 2018 jest wyjątkowa, bowiem miłośnicy tej jakże efektownej dyscypliny mieli sposobność zaprezentować się  przed czeską publicznością już po raz dwudziesty. W zawodach wystąpiło łącznie czternaście zespołów, w tym również reprezentacje Niemiec, Szwecji, Francji oraz stanowiącej kolebkę sportu paraolimpijskiego Kanady.

W trakcie turnieju wyłonieni zostali zwycięzcy pierwszej oraz drugiej ligi. W rozgrywkach wyższego szczebla wystąpiło osiem drużyn podzielonych w pierwszym etapie na dwie czterozespołowe grupy.

Grupa A: Blue Link Team, Niemcy, Red Lions Luxembourg, Flying Wheels,
Grupa B: Szwecja, Kanada, Prague Robots, Gigantes.

W rozgrywkach niższego szczebla z kolei oglądać mogliśmy sześć ekip, z warszawską drużyną Four Kings na czele, która przybyła do Pragi z zamiarem wywalczenia trzeciego z rzędu złotego medalu.

Grupa A: The Captains, Four Kings Warszawa, Lions from Zion,
Grupa B: The Gunners, Fighting Snakes, Wildboars.

Biało-czerwoni w rozegranym na inaugurację spotkaniu zmierzyli się z izraelskim zespołem Lions from Zion, z którym to po niezwykle zaciętej batalii przegrali  różnicą pięciu punktów 48:53. W drugim swoim meczu pewnie pokonali 53:46 czeski The Captains, wchodząc tym samym do półfinału z drugiego miejsca w grupie. Drogę do walki o złoto otworzyło im zwycięstwo 56:50 nad Fighting Snakes ze Szwajcarii.

W finale na Four Kings czekali ponownie Izraelczycy, którzy rundę wcześniej rozbili 57:40 węgierskie Wildboards. Nastroje w obu ekipach były bojowe. Lions from Zion i tym razem wyszli z tego starcia ogromną ręką, a triumf w całym turnieju przypieczętowali wysokim zwycięstwem 53:36. Po brązowe krążki dzięki wygranej 48:43 z Wildboards sięgnęli Fighting Snakes.

Złote medale za triumf w pierwszej lidze zawisły na szyjach francuskiego zespołu Blue Link Team, który w najważniejszym pojedynku sobotniego wieczora pokonał stosunkiem 49:45 reprezentację Szwecji. Na najniższy stopień podium wskoczyli natomiast Red Lions Louxemburg, którzy ograli Kanadyjczyków różnicą czterech punktów (50:46).

Skład Four Kings Warszawa: Izabela Sopalska-Rybak (2.0), Maciej Bartniak (3.5), Tomasz Sienicki (2.5), Jakub Dzięcioł (2.0), Artur Szczygielski (0.5), Dominik Rymer (1.0), Dominik Wietrak (0.5), Magdalena Matusiak (3.0).

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL