Fot. Instagram Rustama Nabijewa/@rustam_nabiev92

Kapitalny wyczyn Rosjanina! Rustam Nabijew na rękach wspiął się na Manaslu!

2 października 2021 roku bez wątpienia przejdzie do historii światowego himalaizmu. Piękny rozdział właśnie napisał Rosjanin Rustam Nabijew, który bazując na sile własnych rąk, zdobył Manaslu, ósmy pod względem wysokości szczyt na Ziemi (8163 m n.p.m.).

Rustam Nabijew miał niebywałe szczęście, że uszedł z życiem, gdy w lipcu 2015 roku doszło do zawalenia koszar w Omsku. W wyniku tej katastrofy śmierć poniosło 23 żołnierzy. Nabijew całą noc spędził wówczas pod gruzami. Pomoc nadeszła właściwie w ostatnim momencie, jednak nóg, które były w opłakanym stanie, nie udało się uratować.

Po wypadku Rosjanin zmuszony był zmierzyć się z nową rzeczywistością. Rzeczywistością pełną przeszkód, nie tylko tych architektonicznych, na którą opracował swój autorski sposób. Przed amputacją kończyn Nabijew był bardzo aktywnym człowiekiem. Bez sportu i adrenaliny nie wyobrażał sobie życia. We wrześniu 2020 roku wspiął się na najwyższy szczyt Kaukazu, Elbrus (5642 m n.p.m.), mogąc wyłącznie liczyć na siłę i niezawodność własnych rąk.

Za kolejny cel 29-letni Nabijew wybrał sobie Manaslu, ósmą najwyższą górę na świecie, której szczyt usytuowany jest na wysokości 8163 m n.p.m. Dla Rosjanina niemożliwe nie istnieje i choć ta wspinaczka należała do ekstremalnie trudnych, to dziś w godzinach porannych zrealizował swoje marzenie, stając się równocześnie pierwszą w historii osobą po amputacji obu nóg, która zdobyła tę górę.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL