Ruszył 1. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku

Od poniedziałku 23 września można zgłaszać kandydatów do tytułu Sportowca 2019 roku. 1. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego zawodnika. Laureaci zostaną także wyłonieni w kategoriach Trener/Trenerka, Organizacja oraz Wydarzenie.

Rok 2019 w sporcie osób z niepełnosprawnością ponownie obfituje w sukcesy reprezentantów Polski na arenie międzynarodowej. Nie sposób nie uhonorować laureatów wielu osiągnięć na koniec roku. Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnością. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE.

Naszym zamiarem jest, by Plebiscyt miał charakter cykliczny i był organizowany na jesieni każdego roku. Zwycięzcy Plebiscytu w czterech kategoriach: Sportowiec, Trener/Trenerka, Organizacja i Wydarzenie otrzymają statuetki imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojekowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” rozdane zostaną podczas Finału Plebiscytu, który odbędzie się 5 grudnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Plebiscyt składa się z trzech etapów. W pierwszym, zgłaszani są kandydaci (do 9 października). W drugim (10-27 października) Kapituła wybiera 35 nominacji spośród 4 kategorii plebiscytu (najlepszy sportowiec- 20 osób, trener/trenerka – 5 osób, organizacja sportowa – 5 organizacji, wydarzenie sportowe 2019 roku – 5 wydarzeń). Cała 35 ostatecznie walczyć będzie o zwycięstwo w Plebiscycie w trzecim etapie, który rozpocznie się 28 października i zakończy 17 listopada. Głosowanie odbędzie się na specjalnie przygotowanej platformie zamieszczonej na www.paralympic.org.pl Zwycięzcą danej kategorii będzie naturalnie ten, kto otrzyma najwięcej głosów. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone podczas uroczystego Finału Plebiscytu w siedzibie PKOl-u wspomnianego 5 grudnia oraz na stronach internetowych i profilu Facebookowym PKPar-u.

Kandydata do Plebiscytu może zgłosić osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną.

Jak zgłosić kandydata?

Na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce Plebiscyt 2019 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy wybierając odpowiednie kategorie.
Regulamin Plebiscytu znajduje się także na stronie www.paralympic.org.pl w zakładce Plebiscyt 2019.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem pod numerem: 22 824 08 72 lub mailem na adres plebiscyt@paralympic.org.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 9 października o godz. 23:59.

————

Informacja prasowa.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL