Siatkarze MKSN Mazowsze Warszawa mistrzami Polski wśród niesłyszących!

W dniach 26-28 kwietnia odbył się w Warszawie turniej finałowy mistrzostw Polski niesłyszących w piłce siatkowej. W zawodach brały udział cztery najlepsze drużyny. Były to kluby: Spartan Lublin, ŁKSG Łódź, Odra Racibórz oraz gospodarz MKSN Mazowsze Warszawa. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym, a o ostatecznej klasyfikacji zadecydowała tabela po wszystkich spotkaniach.

Pierwszy mecz warszawianie rozegrali z Odrą Racibórz i nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywala w trzech setach. W drugim meczu przeciwnikiem Mazowsza był ŁKSG Łódź i tym razem również wystarczyły trzy sety, żeby gospodarze odnieśli zwycięstwo. Ostatnie spotkanie Mazowsza okazało się meczem o złoty medal. Rywalem był Spartan Lublin. Spodziewaliśmy się trudnego i długiego meczu, a ponownie ograliśmy rywala w trzech setach. Tym samym po raz drugi z rzędu zostaliśmy mistrzami Polski.

Na zakończenie turnieju rozdano medale oraz puchary najlepszym drużynom. W ceremonii zakończenia udział wzięli: kierownik sekcji piłki siatkowej w PZSN – Włodarczyk Tomasz, wiceprezes PZPS – Paweł Wachowiak, trenerzy kadry niesłyszących – Wojciech Lalek i Maciej Szewczyk oraz przedstawiciele sponsorów. Czterech zawodników z Mazowsza zostało zauważonych przez sędziów i organizatorów. Otrzymali indywidualne nagrody: Dawid Puszczyński – najlepszy blokujący, Tomasz Morawski – najlepszy środkowy, Karol Wanot – najlepszy libero. Tytuł MVP turnieju powędrował do rozgrywającego naszej drużyny – Oleksandra Biloblotskyi’ego.

Zdobywcy indywidualnych nagród. Fot. MKSN Mazowsze Warszawa

Organizacja powyższej imprezy była bardzo udana i przeprowadzona w koleżeńskiej atmosferze. Za sprawne podawanie piłek i czyszczenie parkietu odpowiadali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 381 w Warszawie Ursusie.

Jako organizator serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie przez Ministerstwu Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Hotelowi i Restauracji „Villa Plaza” w Warszawie za wsparcie i współpracę w realizacji zadań organizacyjnych.

Wyniki spotkań:

Sobota, 27.04.

Mazowsze Warszawa vs. Odra Racibórz 3:0 (25:13, 25:6, 25:10)
Spartan Lublin vs. ŁKSG Łódź 3:0 (25:17, 25:19, 25:14)
Mazowsze Warszawa vs. ŁKSG Łódź 3:0 (25:16, 25:19, 25:14)
Spartan Lublin vs. Odra Racibórz 3:0 (25:20, 25:18, 25:9)

Niedziela, 28.04.

ŁKSG Łódź vs. Odra Racibórz 3:0 (25:21, 32:30, 25:22)
Mazowsze Warszawa vs. Spartan Lublin 3:0 (25:22, 25:17, 25:19)

Końcowa klasyfikacja:

1. Mazowsze Warszawa
2. Spartan Lublin
3. ŁKSG Łódź
4. Odra Racibórz

Nagrody indywidualne:

NAJLEPSZY SIATKARZ – MVP – BILOBLOTSKYI Oleksandr – Mazowsze Warszawa
Najlepszy zagrywający: ROZUMCZYK Tomasz – Spartan Lublin
Najlepszy blokujący: PUSZCZYŃSKI Dawid – Mazowsze Warszawa
Najlepszy środkowy: MORAWSKI Tomasz – Mazowsze Warszawa
Najlepszy przyjmujący: PATOŁA Jacek – Spartan Lublin
Najlepszy rozgrywający: GASIEWICZ Adrian – ŁKSG Łódź
Najlepszy atakujący: ŁUSZCZEWSKI Grzegorz – Spartan Lublin
Najlepszy libero: WANOT Karol – Mazowsze Warszawa

[Eugeniusz Morawski, MKSN Mazowsze Warszawa]

————
Fot. MKSN Mazowsze Warszawa

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL