Triumf bez straty seta! Siatkarze plażowi wygrali turniej w słoweńskiej Lublanie

Trwa złota medalowa passa reprezentacji Polski w siatkówce plażowej. W rozgrywanym w stolicy Słowenii w dniach 28-30 lipca turnieju Beach ParaVolley Ljubljana podopieczni trenera Piotra Janiaka pokonali w finale Słowaków i po raz trzeci z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium imprezy.

Biało-czerwoni do rywalizacji przystąpili jako triumfatorzy dwóch ostatnich edycji turnieju. Decyzją trenera Piotra Janiaka powołania na zawody w słoweńskiej Lublanie otrzymali Dariusz Cegiełka, Rafał Wojtowicz, Michał Wypych oraz Artur Wąsowicz.

Do tegorocznych zmagań na piasku ostatecznie zgłosiły się cztery drużyny. Poza Polakami o główne trofeum imprezy zawalczyły ekipy z Włoch, Słowacji oraz Kazachstanu, rozgrywając w pierwszym etapie mecze systemem „każdy z każdym”. Nasi siatkarze w piątek i sobotę zanotowali komplet zwycięstw bez straty seta, wygrywając wszystkie spotkania 2:0.

W niedzielnym półfinale po drugiej stronie siatki na Polaków czekali Kazachowie, którzy jedynie w pierwszej odsłonie przegranej 15:21 zaprezentowali przyzwoity poziom. W drugim secie biało-czerwoni rozgromili ich 21:3, pewnie awansując do finału. W starciu o złoto polscy siatkarze zmierzyli się ze Słowakami, z którymi w pięknym stylu zwyciężyli 21:16, 21:14 i zasłużenie sięgnęli po trzeci z rzędu tytuł. Brąz po ciężkiej trzysetowej przeprawie przypadł Włochom.

Dla reprezentantów Polski w siatkówce plażowej jest to drugi w tym roku wygrany zagraniczny turniej. W maju wybrzmiał dla nich „Mazurek Dąbrowskiego” we włoskim Bibione, które było gospodarzem cyklu Beach Volley Marathon.

Fot. główne: Beach Paravolley Poland/Facebook

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL