Siedem medali polskich tenisistów stołowych w Hiszpanii

Z dorobkiem siedmiu krążków reprezentacja Polski w tenisie stołowym zakończyła starty w międzynarodowym turnieju Costa Brava Spanish Para Open, który w dniach 11-14 marca odbywał się w hiszpańskim Platja d’Aro.

Indywidualny sukces sprzed kilku dni powtórzył Rafał Czuper, który zatriumfował w rozgrywkach klasy 2. Srebrne krążki przypadły Maciejowi Nalepce (kl. 3) oraz Michałowi Deigslerowi (kl. 7), natomiast brąz trafił do Krystyny Łysiak i Macieja Makajewa (oboje kl. 11). W ćwierćfinale z turniejem pożegnała się Ewa Cychowska (kl 11), a rundę wcześniej jej los podzielił Maksym Chudzicki (kl. 8). Na etapie meczów grupowych wyeliminowani zostali Tomasz Jakimczuk (kl. 2), Rafał Lis oraz Krzysztof Żyłka (obaj kl. 4).

Pozostałe dwa krążki biało-czerwoni wywalczyli w potyczkach deblowych. Duety w składzie Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk (MD4) oraz Krystyna Łysiak/Ewa Cychowska (WD22) uplasowały się na najniższym stopniu podium. Maciej Nalepka z Brazylijczykiem Lucasem Carvalhalem Arabianem odpadli z rywalizacji w ćwierćfinale, a Rafał Lis z Krzysztofem Żyłką (MD8) nie przebrnęli fazy grupowej.

Kolejny międzynarodowy start, w którym zobaczymy Polaków, to zaplanowany w dniach 26-29 marca turniej Polish Para Open we Władysławowie. Będą to równocześnie ostatnie zawody w kalendarzu kwalifikacyjnym do igrzysk paraolimpijskich w Paryżu.

————

Fot. Andrzej Ochal | Para-Table Tennis Poland

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL