Fot. Paweł Skraba/Sprawni Razem

Skok na medal! Karolina Kucharczyk z brązem lekkoatletycznych mistrzostw Polski

Na niespełna dwa miesiące przed rozpoczęciem igrzysk paraolimpijskich w Tokio Karolina Kucharczyk może być spokojna o swoje przygotowania do najważniejszej tegorocznej sportowej imprezy. Zakończone w Poznaniu lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów 30-latka potraktowała jako sprawdzian, który ku swojemu zaskoczeniu zwieńczyła brązowym medalem oraz dwoma rekordami.

Podczas 97. edycji mistrzostw Polski Karolina Kucharczyk zaprezentowała się w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych. W czwartek pojawiła się na starcie trójskoku z nastawieniem poprawy swojej życiówki. Przed przyjazdem do Poznania 30-latka legitymowała się rezultatem na poziomie 12,54 m, który dwa tygodnie wcześniej w Bydgoszczy dał jej złoto mistrzostw świata federacji VIRTUS. W stolicy Wielkopolski Kucharczyk dołożyła kolejne trzy centymetry do wyniku, którym pobiła wówczas rekord globu w kategorii T20 (zawodnicy z intelektualną niepełnosprawnością – przyp. red.). Próba na odległość 12,57 m w krajowej rywalizacji ostatecznie wystarczyła do zajęcia dziewiątego miejsca.

Wielką niespodziankę nasza pretendentka do zwycięstwa w Tokio sprawiła w swojej koronnej specjalności, skoku w dal, w którym podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dubaju (2019) w swojej klasie niepełnosprawności przesunęła linię rekordu świata na 6,21 m. W piątej kolejce krajowego czempionatu Kucharczyk poleciała centymetr dalej, na 6,22 m, co przed rozstrzygającą serią dawało jej czwarte miejsce i stratę jednego centymetra do podium. Mistrzyni paraolimpijska z Londynu (2012) jak lwica walczyła o brązowy krążek. Będąc w ciężkim treningu, w ostatniej konkursowej próbie skoczyła 6,24 m, spychając tym samym z medalowej pozycji Karolinę Młodawską.

Dla Karoliny Kucharczyk jest to pierwszy w karierze krążek mistrzostw Polski zdobyty w bezpośredniej konfrontacji z pełnosprawnymi zawodniczkami. Szczyt formy szykowany jest przez naszą znakomitą lekkoatletkę na występ w stolicy Japonii, gdzie zamierza powalczyć o trzeci w karierze, a drugi złoty, medal igrzysk paraolimpijskich.

————

Fot. Paweł Skraba/Sprawni Razem

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL