Biegi narciarskie: Skupień siódmy w Lillehammer

W Lillehammer trwa Puchar Świata w biegach narciarskich oraz biathlonie. W drugim dniu indywidualnych startów najlepiej zaprezentował się Witold Skupień, zajmując w rozgrywanym techniką dowolną biegu średnim siódmą lokatę.

Na miejscu w ósemce ukończył zmagania Witold Skupień. Nasz biegacz na dystansie średnim techniką dowolną w klasie niepełnosprawności stojąc zajął siódmą lokatę. Polak stracił do zwycięzcy 5:06.1 min. Najszybszy okazał się Rosjanin Ruszan Minnegułow z wynikiem 39:27.4 min. Dalej uplasowali się jego rodacy Władysław Liekomcew, który stracił 38,0s, zaś tuż za nim znalazł się Witalii Małyszew 43,1s. Na starcie tej konkurencji stawiło się 24 biegaczy.

Dwunasta w gronie czternastu zawodniczek grupy stojącej była Iweta Faron. Polka straciła ponad 10 minut do złotej medalistki Vilde Nilsen. Za Norweżką sklasyfikowano dwie Ukrainki, Ołeksandrę Kononową (+41,5s) oraz Liudmiłę Liaszenko (+47,2s).

W zmaganiach mężczyzn w kategorii niewidomych i niedowidzących złoto również powędrowało do Rosji. Triumfowali w czasie 42:26.9 min Stanisław Chochłajew z przewodnikiem Olegiem Kołodiczukiem. O 17,1s przegrali z nimi Kanadyjczycy Brian McKeever z Grahamem Nishikawą. Podium uzupełnili Oleg Ponomarew i przewodnik Andriej Romanow. (+1:08.0 min). Czternastą lokatę zajęli Piotr Garbowski i przewodnik Jakub Twardowski (+7:22.6 min). Na 22. miejscu sklasyfikowano Pawła Gila z przewodnikiem Michałem Lańdą (+19:11.5 min). Stawkę 24. „duetów” zamknęli Paweł Nowicki i Jan Kobryń (+25.46.9 min).

Spośród 24. zawodników, którzy dotarli na metę w biegu średnim w pozycji siedząc, na 23. lokacie uplasował się Kamil Rosiek. Polak stracił do zwycięzcy ponad 9 minut. Triumfował Rosjanin Iwan Gołubkow z czasem 29:41.2 min. Za nim uplasował się ze stratą 2:11.0 min  jego kolega z reprezentacji Aleksandr Dawidowicz. Podium uzupełnił Ukrainiec Taras Rad (+2:23.1 min).

Rywalizacji w biegu średnim wśród niewidomych i niedowidzących kobiet nie ukończyła Aneta Górska, której przewodnikiem jest Katarzyna Witek. Całe podium zajęły Rosjanki. Triumfowała Wiera Chłyżowa z przewodniczką Natalią Jakimową w czasie 45:52.2 min. Ze srebra cieszyli się Anna Panferowa z przewodnikiem Władymirem Berezinem (+5,6s), a z brązu Marina Galitsyna wsparta przewodnikiem Maksimem Pirogowem (+3:22.4 min).

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL