Sławomir Okoniewski trzeci w finale pistoletu pneumatycznego!

Sławomir Okoniewski zajął trzecie miejsce w finale pistoletu pneumatycznego (P1, klasa SH1) podczas trzeciego dnia zawodów Pucharu Świata w Szczecinie. W tej samej konkurencji na siódmej pozycji zmagania ukończył Filip Rodzik. Ósmy był Szymon Sowiński, dwukrotny triumfator ostatnich zawodów w Al Ain.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W zmaganiach panów w kategorii SH1 do walki o najwyższe miejsca na podium przystąpiło 20 zawodników, w tym aż siedmiu biało-czerwonych. Każdy z nich miał do oddania po 60 strzałów z odległości 10 metrów. W kwalifikacjach najlepiej spisali się Ukrainiec Oleksij Denisiuk i Serb Rastko Jokić, którzy uzbierali łącznie po 564 punkty. Za nimi, z 551 celnymi trafieniami, uplasował się Filip Rodzik. Awans do finału z Polaków uzyskali jeszcze Szymon Sowiński (548 pkt. i 5. miejsce) oraz Sławomir Okoniewski (539 pkt. i 8. miejsce). Z pozostałych biało-czerwonych na 14. pozycji znalazł się Kacper Pierzyński (533 pkt.), 16. był Sławomir Piszczoła (527 pkt.), 17. – Sebastian Cielecki (521 pkt.), a 20. – Sławomir Święcicki (394 pkt.). W finale, w którym po 11 i 12 strzale, a potem kolejno co dwa strzały, z zawodów odpada najsłabszy zawodnik, jako pierwszy z marzeniami o podium pożegnał się Filip Rodzik. Los kolegi chwilę później podzielił Szymon Sowiński. Sławomir Okoniewski tego dnia strzelał jak natchniony, po piątej serii wysunął się nawet na prowadzenie. Ostatecznie musiał uznać wyższość dwóch liderów kwalifikacji i zadowolić się trzecią pozycją. Triumfował Ukrainiec Denysiuk przed Serbem Rokiciem.

Wyniki piątkowego finału:

Drugą rozgrywaną konkurencją piątkowych zawodów były zmagania mężczyzn w karabinku pneumatycznym w pozycji stojącej (R1, klasa SH1). Walka o pierwszą pozycję była bardzo zacięta. Przed ostatnią serią dwóch zawodników – Ukrainiec Andrij Doroszenko i Francuz Didier Richard – zgromadziło taką samą liczbę punktów (223,8). O losach złotego medalu zadecydowały dwa ostatnie strzały. Francuz w dwóch ostatnich próbach zebrał 0,3 pkt. mniej niż przeciwnik (wynik Ukraińca 244,1 pkt.) to i zmuszony był zadowolić się drugim miejscem. Trzeci był Niemiec Norbert Gau (223,3 pkt.). Biało-czerwoni w tej konkurencji stanowili tło dla najlepszych. Żadnemu z trzech naszych reprezentantów nie udało się przebrnąć kwalifikacji. Na 15. miejscu w stawce 19 zawodników ostatecznie sklasyfikowany został Waldemar Andruszkiewicz, tuż za nim znalazł się Cezary Kukwa, Michał Klimek był natomiast 19.

Pełną listę z wynikami znaleźć można tutaj .

Fot.: World Shooting Para Sport.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL