Smutek w olimpijskiej rodzinie

W dniu 16 kwietnia 2017 r. odszedł Krzysztof Kaczmarek – polski lekkoatleta, mistrz paraolimpijski z 2000 roku i medalista mistrzostw świata. Zmarł w wieku 39 lat.

Swój największy sukces w sportowej karierze odniósł na igrzyskach paraolimpijskich w Sydney, gdzie pewnie sięgnął po olimpijskie złoto. Niespełna 22-letni wówczas zawodnik, startując w konkursie pchnięciu kulą (kategoria niepełnosprawności F20) w najlepszej próbie uzyskał 13,10 m ustanawiając tym samym nowy rekord świata! Drugi Tunezyjczyk Mohamed Ali Fatnassi przegrał z nim o 82 cm. Brąz w pamiętnym dla nas konkursie wywalczył reprezentant gospodarzy Murray Goldfinch z wynikiem 12,22 m. Polak był mocnym ogniwem lekkoatletycznej kadry. Nasi zawodnicy wywalczyli wówczas aż 19 krążków, w tym dziesięć złotych!

Mieszkający w Zduńskiej Woli Kaczmarek nie stanął przed szansą obrony własnego tytułu, z kolejnych igrzysk paraolimpijskich usunięto jego kategorię niepełnosprawności (niepełnosprawność intelektualna). W ubiegłym roku na IP nie startował, na poprzednich ME ’16 we Włoszech i MŚ ’15 w Katarze zajmował odpowiednio piątą i dziewiątą lokatę.

Polski sport paraolimpijski poniósł wielką stratę.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL