Snowboard: Wojciech Taraba rozpoczął sezon

W holenderskim Landgraaf w dniach 14-16.11.2017r. najlepsi snowboardziści rywalizowali w ramach Pucharu Europy oraz Pucharu Świata w tej konkurencji. Polskę reprezentował Wojciech Taraba – uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Na początek zawodnicy rywalizowali w Pucharze Europy. Wojciech Taraba uplasował się na dwudziestej pozycji ze stratą sześciu sekund do zwycięzcy Gurimu Narity z Japonii. Drugi był Amerykanin Michael Shea, zaś podium uzupełnił Ben Tudhope z Australii

Następnie przez dwa dni rozgrywano w Holandii, Puchar Świata. Tym razem Polak zakończył start na 22. lokacie ze stratą 6,65s do Amerykanina Shea. Z drugiej pozycji cieszył się Matti Suur-Hamari z Finlandii, zaś podium uzupełnił zwycięzca Pucharu Europy Narita. W drugim konkursie w ramach PŚ Taraba zakończył start na 25. miejscu w gronie 28. zawodników, którzy ukończyli rywalizację. Strata  do zwycięzcy wyniosła 7,31s.Pierwszy był Fin Suur-Hamari, przed Amerykaninem Shea i Japończykiem Naritą.

Wojciech Taraba w 2004 miał wypadek na stoku, podczas zjazdu na snowboardzie z Kasprowego Wierchu, jak sam opowiada w wywiadach „przecenił swoje umiejętności” i wywrócił się na stoku, czego efektem było złamanie nogi. Zwykłe złamanie jednak przez błąd lekarski skutkowało amputacją nogi.  Jak tłumaczy nasz snowboardzista, była to jego decyzja, bowiem nawet gdyby nogę udało się uratować, to nie spełniałaby żadnej funkcji. 10-lat później Polak, w Soczi zanotował swój pierwszy występ na Igrzyskach Paraolimpijskich.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL