Sporty ekstremalne: Badowski i Ostałowski najlepsi na Moto Park Ułęż!

Przemysław Badowski w klasyfikacji generalnej i Bartosz Ostałowski w kategorii dla kierowców z niepełnosprawnością okazali się najlepsi podczas czwartej rundy Avalon Extreme Race Day Cup. Gospodarzem zawodów był Moto Park Ułęż.

Rywalizacja w Avalon Extreme Race Day Cup wchodzi w decydującą fazę. Na cały cykl składa się sześć rund pucharowych, w tym wrześniowy finał na warszawskim Bemowie, który zwieńczy tegoroczne zmagania. Kierowcy z całej Polski ścigali się już po raz czwarty. Zawody po raz drugi zagościły na Moto Park Ułęż.

Na tor wyjeżdżały odpowiednio dopasowane grupy na 10-minutowe sesje, podczas których kierowcy przejeżdżali cztery okrążenia. Łącznie, każdy z nich pokonał ok. 80 km. Ścigano się zgodnie z formułą time attack – do ostatecznej klasyfikacji zaliczono najlepszy czas okrążenia.

Podczas zawodów organizatorzy wyłonili zawodników z najlepszymi czasami w kategoriach FWD, RWD, AWD, klasyfikacji generalnej oraz klasie markowej: Subaru, BMW i Honda. Ponadto, na starcie stanęli kierowcy w kategorii JUNIOR do 16. roku życia. W zawodach wzięli również udział niepełnosprawni, którzy rywalizowali w kategorii ON. W klasie STREET znalazły się natomiast auta z oponami drogowymi i ograniczonymi modyfikacjami.

W najważniejszej, klasyfikacji generalnej triumfował Przemysław Badowski za kierownicą Subaru Imprezy STi, który wykręcił najlepszy czas dnia – 1:53.260. Na mecie wyprzedził Marka Mariańskiego (Ariel Atom) oraz Huberta Matusiaka (BMW E36 328).

Bartosz Ostałowski zrewanżował się Kamilowi Koseli za minimalną porażkę sprzed miesiąca na Torze Jastrząb. Prowadząc BMW E30 2.8, nie miał sobie równych w klasie ON, finiszując z wynikiem 2:03.191. Drugi w rywalizacji Kosela (VW Golf GTi) uzyskał rezultat o niemal sześć sekund gorszy. Podium uzupełnił Piotr Janik (BMW 535d).

– Avalon Extreme Racy Day Cup to dla mnie idealna odskocznia od driftu. Traktuję te zawody jako możliwość przetestowania różnych strategii oraz założeń taktycznych. Cieszę się podwójnie, jeśli osiągane wyniki są na tyle dobre, aby liczyć się w walce o zwycięstwo – podsumował Bartosz Ostałowski, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 27. miejscu.

W czwartej rundzie Avalon Extreme Race Day Cup wzięło udział 71 kierowców. Ponadto, przeprowadzono szkolenie dla kierowców z niepełnosprawnością w ramach Avalon EXTREME Racing Academy.

Cykl powstał dzięki współpracy Avalon Extreme z Race Day. Piąta runda odbędzie się 25 sierpnia na Torze Jastrząb. Wielki finał 8 września na warszawskim Bemowie.

Wyniki (TOP 3 – KLASYFIKACJA GENERALNA i ON):

Klasyfikacja generalna:

  1. Przemysław Badowski – Subaru Impreza STi1:53.260
  2. Marek Mariański – Ariel Atom – 1:54.060
  3. Hubert Matusiak – BMW E36 328 – 1:54.093

ON (kierowcy z niepełnosprawnością):

  1. Bartosz Ostałowski – BMW E30 2.8 – 2:03.191
  2. Kamil Kosela – VW Golf GTi – 2:09.146
  3. Piotr Janik – BMW 535d – 2:14.605

————

Źródło: Informacja prasowa.
Fot.: Rafał Kurek.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL