„Sprawni Razem” popłynęli w Krakowie po medale mistrzostw Polski

W niedzielę 28 kwietnia zakończyły się w Krakowie mistrzostwa Polski w pływaniu, w których wystartowali zawodnicy z intelektualną niepełnosprawnością. Organizatorem zmagań na krajowym szczeblu było Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni Razem”.

W 23. edycji pływackich mistrzostw Polski wystąpiło 76 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z następujących dziewięciu województw: mazowieckiego, małopolskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, podlaskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. W gronie tym nie mogło zabraknąć zawodników z kadry Polski – Angeliki Koniecko, Gabrieli Michałowskiej, Jakuba Kowalczyka, Mateusza Bujka, Agnieszki Kociołek oraz Zofii Dzięcioł, którzy podczas lipcowych Europejskich Igrzysk INAS w Paryżu wywalczyli dla naszego kraju łącznie sześć medali. W tym roku czekają ich kolejne sportowe wyzwania. Priorytetem dla nich będzie wykręcenie jak najlepszych wyników podczas Global Games w Brisbane oraz mistrzostw Europy w Olbii na Sardynii. W tej ostatniej imprezie wystartują zawodnicy z zespołem Downa, których zmagania z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W trakcie dwudniowych zmagań na 25-metrowej pływalni krakowskiego AWF-u rozdane zostały medale w trzech wiekowych grupach, po raz drugi w historii mistrzostw odbyła się również rywalizacja osób z zespołem Downa w ramach odrębnej kategorii. W medalowej klasyfikacji zawodów pierwszą pozycję zajęli pływacy z województwa lubelskiego, którzy wyłowili z basenu piętnaście medali: osiem złotych, trzy srebrne oraz cztery brązowe. Piętnastokrotnie na podium mistrzostw meldowali się również przedstawiciele z Mazowsza oraz Wielkopolski. Obie reprezentacje zgromadziły po pięć złotych krążków i o kolejności w tabeli zadecydować musiała ilość srebrnego kruszcu. Ostatecznie drugą lokatę zajęli pływacy z mazowieckiego, którzy zgarnęli dodatkowo osiem srebrnych oraz dwa brązowe medale, Wielkopolska z kolei zdobyła siedem sreber oraz trzy brązy. Indywidualnie najlepiej na tle rywali wypadli Angelika Koniecko, Mateusz Bujek oraz Jakub Kowalczyk. Cała trójka zapisała na swoim koncie zwycięstwa w trzech konkurencjach.

Wyniki mistrzostw Polski

————

Fot.: SONI.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL