Srebrny medal Marty Dzieciątkowskiej w Australii

Miejscowość Devonport w Australii stała się głównym centrum triathlonowych zmagań o punkty Pucharu Świata. Rewelacyjnie na antypodach spisała się Marta Dzieciątkowska, wieńcząc swój wczorajszy start srebrnym krążkiem.

Sprinterski dystans, z jakim zmierzyli się podczas Pucharu Świata triathloniści, składał się z 750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy na rowerze oraz 5 kilometrów biegu. Podczas najbliższych igrzysk paraolimpijskich w Paryżu konkurencja ta rozgrywana będzie po raz trzeci.

Znakomity występ w Australii mocno przybliża do uzyskania wymarzonej paraolimpijskiej przepustki Martę Dzieciątkowską. Wywalczona przez nią druga lokata dała jej potężny zastrzyk punktowy do rankingu, na podstawie którego ustalone zostaną w lipcu ostateczne listy startowe. 26-letnia Polka w rywalizacji kategorii PTS5 musiała uznać wyższość Francuzki Gwladys Lemoussu, do której straciła 1 minutę 36 sekund. Czternaście sekund po naszej reprezentantce finiszowała Ukrainka Alisa Kołpakczy.

W grze o igrzyska wciąż pozostaje również Monika Belczewska, która w PTS5 zajęła szóste miejsce, tracąc do zwyciężczyni 4 minuty 13 sekund.

Fot. Marta TRI Warta/Facebook

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL