START Wrocław dominuje podczas pływackich mistrzostw Polski w Szczecinie

W Szczecinie w dniach 13-15 listopada odbyły się zimowe otwarte mistrzostwa Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych. Najsilniejszą ekipą krajowego czempionatu okazali się zawodnicy STARTu Wrocław, którzy zgarnęli rekordową liczbę 68 krążków, w tym aż 39 złotych.

W trakcie trzydniowych zmagań szczecińska pływalnia zalana została falą nowych rekordów życiowych. Zwycięzców zimowych otwartych mistrzostw Polski wyłoniono w łącznie 31 konkurencjach (24 indywidualnych oraz 7 sztafetowych), zaś chęć walki o lokaty na podium zadeklarowała ponad setka zawodników z fizyczną oraz wzrokową niepełnosprawnością trenujących na co dzień w 22 klubach sportowych. Choć wyjątkowo trudna w naszym kraju sytuacja związana z pandemią COVID-19 tym razem uniemożliwiła przyjazd zagranicznych ekip, to organizatorzy wydarzenia dołożyli starań, aby impreza stała na jak najwyższym poziomie i zarazem przebiegała w ścisłym reżimie sanitarnym z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rywalizacja toczyła się pod dyktando pływaków STARTu Wrocław, którzy wyłowili z wody lwią część złotych łupów. Ekipa z Dolnego Śląska triumf w medalowej klasyfikacji imprezy przypieczętowała rekordowym dorobkiem 68 krążków (39 złotych, 19 srebrnych i 10 brązowych). Najmocniejszymi ogniwami we wrocławskim zespole okazali się medalistka paraolimpijska, mistrzyni świata i Europy Oliwia Jabłońska, a także posiadacze solidnych „papierów” na równie błyskotliwą międzynarodową karierę – Igor Hrehorowicz i Alan Ogorzałek. Drugą pozycję zajęli zawodnicy STARTu Białystok, do których powędrowały ostatecznie 54 medale (26-21-7), a czołową trójkę uzupełnili przedstawiciele LKS Gol-Start Częstochowa z 50 krążkami na koncie (24-16-10). Co warte podkreślenia, w końcowym zestawieniu ujęte zostały wszystkie kluby.

Najlepszym punktowym rezultatem wśród kobiet popisała się 23-letnia Oliwia Jabłońska ze STARTu Wrocław, która wygrała zmagania na 400 metrów stylem dowolnym z czasem 4:41,64 min, co przeliczone zostało na 904 oczka. Drugą lokatę zajęła Joanna Mendak (START Białystok), gromadząc 830 pkt., a na trzeciej uplasowała się Zuzanna Boruszewska (UKS SP 149 Łódź) – 789 pkt. Wśród mężczyzn najwyższą notę osiągnął Michał Golus (MKS Wodnik Radom), który za triumf na 50-tkę delfinem z czasem 29,63 s otrzymał 910 punktów. Identyczny wynik 891 pkt. uzyskali Alan Ogorzałek (START Wrocław) wraz z Kamilem Rzetelskim (Szansa-START Gdańsk), zaś oczko mniej zdobył Igor Hrehorowicz (START Wrocław).

Wyniki open

Szczegółowe wyniki z podziałem na klasy startowe dostępne są [TUTAJ].

————

Fot. główne: Olga Szelc/START Wrocław.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL