Strzelectwo: Ruszkiewicz tuż za podium mistrzostw świata

Krzysztof Ruszkiewicz wywalczył czwartą lokatę w finale strzeleckich mistrzostw świata w konkurencji karabinka pneumatycznego leżąc. W tej samej specjalności rywalizację na siódmym miejscu ukończyła Katarzyna Orzechowska.

Rywalizujący w Sydney zawodnicy z dysfunkcją wzroku zanotowali debiut w imprezie tej rangi. O historyczny komplet medali dziś przyszło im mierzyć się w konkurencji karabinku pneumatycznego leżąc. Na starcie tej specjalności pojawiło się łącznie 12. strzelców. Wśród nich czworo biało-czerwonych, osiągając w kwalifikacjach połowczny sukces. Sztuka awansu do finału nie powiodła się Barbarze Moskal (589,2 pkt.) oraz Wiolecie Zarzeckiej (576,5 pkt.), klasyfikowanym ostatecznie na odpowiednio dziewiątej oraz dwunastej lokacie. Świetnie w eliminacjach zaprezentowali się za to Krzysztof Ruszkiewicz wraz z Katarzyną Orzechowską. Oboje wystrzelali wyniki powyżej 600 punktów (Ruszkiewicz 602,7 pkt., Orzechowska 601,2 pkt.), co na tym etapie zmagań zaowocowało trzecią oraz piątą pozycją.

W decydującym rozdaniu Orzechowska odpadła z walki o medale jako druga w kolejności, kończąc tym samym zawody z wynikiem 132,8 pkt. na siódmym miejscu. Ruszkiewiczowi do samego końca przyszło bić się o podium. Bój o najlepszą trójkę przegrał różnicą 0,3 pkt., plasując się rezultatem 197,4 pkt. na czwartej lokacie. Mistrzostwo świata okraszone nowym rekordem globu powędrowało do Timo Hermana Nystroma z Finlandii, który w 24. oddanych strzałach uzbierał 242,3 pkt. Srebro zgarnął ostatecznie Norweg Daniel Waloe (239,1 pkt.), zaś z brązu cieszył się Amerykanin Jim Sadecki (218,8 pkt.).

Denysiuk w wybornej formie

W konkurencji pistoletu dowolnego P4 po swój drugi indywidualny podczas tych mistrzostw tytuł sięgnął Ukrainiec Oleksij Denysiuk, który triumf w finale przypieczętował rezultatem 225,8 pkt. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Chińczykiem Hao Yangiem wyniosła 1,4 pkt. Podium uzupełnił Hindus Manish Narwal (201,7 pkt.). Biało-czerwoni w specjalności tej uplasowali się poza najlepszą ósemką. Dziesiątą lokatę z wynikiem 531 pkt. wywalczył w kwalifikacjach Szymon Sowiński. Aby awansować do finału, należało dołożyć do tego rezultatu jedno „oczko”. Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się w czwartej dziesiątce. Filip Rodzik (506 pkt.) wraz ze Sławomirem Okoniewskim (505 pkt.) zajęli sąsiądujace ze sobą 35. i 36. miejsce, a 38. w 48-osobowej stawce był Kacper Pierzyński (502 pkt.).

W zespołowej klasyfikacji tercet w składzie Sowiński, Okoniewski i Rodzik z dorobkiem 1542 pkt. znalazł się na przedostatniej szóstej pozycji. Triumfowali Chińczycy (1600 pkt.) przed Irańczykami (1593 pkt.) oraz Hindusami (1587 pkt.).

————

Screen: IPC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL