Strzelectwo sportowe: Polscy strzelcy drużynowymi wicemistrzami Europy

W Belgradzie rozpoczęły się mistrzostwa Europy w strzelectwie. Po pierwszym z trzech dni sportowej rywalizacji za sprawą Szymona Sowińskiego, Kacpra Pierzyńskiego i Sławomira Okoniewskiego biało-czerwoni zapisali na swoim koncie pierwszy krążek.

W stolicy Serbii do walki o medalowe pozycje przystąpiło 122 zawodników z 27 krajów. Wśród nich znalazła się siedmioosobowa reprezentacja Polski w następującym składzie: Waldemar Andruszkiewicz, Sławomir Okoniewski, Emilia Babska, Tadeusz Sondej, Filip Rodzik, Szymon Sowiński oraz Kacper Pierzyński.

Biało-czerwoni mają już za sobą pierwsze indywidualne występy, które zaowocowały trzema lokatami w dziesiątce. Poza wąskim ośmioosobowym finałem w rozgrywanej z samego rana męskiej rywalizacji w konkurencji karabinku pneumatycznego stojąc R1 (kat. SH1, 60 strzałów) znalazł się Waldemar Andruszkiewicz. Zawodnik Startu Szczecin z odległości 10 metrów wystrzelał w eliminacjach 588,0 pkt., co w gronie 17 startujących pozwoliło mu zająć piętnaste miejsce. Mistrzostwo Starego Kontynentu w tej specjalności powędrowało do Francuza Didiera Richarda, zaś stawkę na podium uzupełnili pochodzący z Ukrainy Andrij Doroszenko oraz Radoslav Malenovski ze Słowacji.

O strefę medalową w konkurencji mieszanej pistoletu P5 (kat. SH1) otarli się Szymon Sowiński (Start Zielona Góra) wraz z Filipem Rodzikiem (Skorpion Polkowice). Mający już zagwarantowany bilet do Tokio Sowiński w stawce 15 sklasyfikowanych zawodników z wynikiem 350 punktów uzyskanym w 40 strzałach uplasował się na czwartej pozycji, tracąc do brązu zaledwie dwa punkty. Dwa oczka mniej dające ostatecznie piąte miejsce zgromadził natomiast na swoim koncie Rodzik. Siódmą lokatę wywalczył trenujący na co dzień w gorzowskim Starcie Kacper Pierzyński (344 pkt.), zaś dwunasty był klubowy kolega Andruszkiewicza, Sławomir Okoniewski (320 pkt.). Poza zasięgiem rywali był dzisiaj reprezentant Czech Tomas Pesek, który tytuł mistrza Europy przypieczętował rezultatem 361 pkt. Pozostałe medalowe pozycje rozdzielili między sobą Ukraińcy, Oleksij Denysiuk (354 pkt.) oraz Irina Liachu (352 pkt.).

Brak medalu indywidualnie nasi strzelcy zrekompensowali sobie w drużynie. Najlepszy punktowy rezultat w gronie trzech notowanych w klasyfikacji narodów uzyskali Ukraińcy (1039 pkt.). Polskie trio w składzie Sowiński, Pierzyński i Okoniewski po zsumowaniu wyników z indywidualnych startów w 120 oddanych strzałach uzbierało 25 „oczek” mniej, zdobywając w ten oto sposób srebro. Trzecie miejsce z dorobkiem 1009 pkt. zajęli z kolei Czesi.

————

Fot.: Mat. prasowe Startu Zielona Góra.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL