„SuperLudzie” odc. 4.: Historia Małgorzaty Tokarskiej i Macieja Jaraszka

Program „SuperLudzie” to wyjątkowa seria dokumentalna, opowiadająca o osobach niepełnosprawnych, które pokazują, że w życiu nie ma dla nich żadnych barier i granic. Swoją postawą motywują innych do działania i udowadniają, że niczym nie różnią się od osób sprawnych fizycznie oraz łamią wszelkie stereotypy. Poznajcie bohaterów kolejnego odcinka!

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Czwarty odcinek programu „SuperLudzie” rozpocznie się od przedstawienia historii Małgorzaty Tokarskiej. Małgorzata jest założycielką pierwszego w Polsce, licencjonowanego internetowego biura podróży dla osób starszych i z niepełnosprawnością. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym, przeszła sporo operacji ortopedycznych i porusza się o kuli, jednak nie przeszkadza jej to w podróżowaniu. Zwiedziła już ponad 50 krajów i wciąż ma ochotę na więcej. W programie kamery będą towarzyszyć Małgorzacie podczas wycieczki do Florencji, którą zorganizowała dla kilkunastu niepełnosprawnych osób.

Następnie ponownie przedstawiona zostanie historia Macieja Jaraszka, triathlonisty z Łodzi, który stracił rękę w wypadku motocyklowym. Ekipa telewizyjna towarzyszyć mu będzie podczas jego pierwszego startu w triathlonie oraz Ironmanie w Gdyni. Maciej był pierwszą osobą, która startowała w tych zawodach po amputacji kończyny górnej. Obecnie jego celem jest wstąpienie do kadry paraolimpijskiej. Jeśli mu się to uda, będzie jedynym Polakiem startującym w tej kategorii, dlatego cały czas zacięcie trenuje, aby osiągać w sporcie jak najlepsze wyniki.

Emisja odcinka odbędzie się w najbliższą niedzielę (3.12.) o godzinie 11:00 na antenie stacji Super Polsat.

————
Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłała: Karolina Wierzbicka/Dash Media Group SC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL