Program „SuperLudzie” to wyjątkowa seria dokumentalna, opowiadająca o osobach niepełnosprawnych, które pokazują, że w życiu nie ma dla nich żadnych barier i granic. Swoją postawą motywują innych do działania i udowadniają, że niczym nie różnią się od osób sprawnych fizycznie oraz łamią wszelkie stereotypy. Poznajcie bohaterów kolejnego odcinka!

Czwarty odcinek programu „SuperLudzie” rozpocznie się od przedstawienia historii Małgorzaty Tokarskiej. Małgorzata jest założycielką pierwszego w Polsce, licencjonowanego internetowego biura podróży dla osób starszych i z niepełnosprawnością. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym, przeszła sporo operacji ortopedycznych i porusza się o kuli, jednak nie przeszkadza jej to w podróżowaniu. Zwiedziła już ponad 50 krajów i wciąż ma ochotę na więcej. W programie kamery będą towarzyszyć Małgorzacie podczas wycieczki do Florencji, którą zorganizowała dla kilkunastu niepełnosprawnych osób.

Następnie ponownie przedstawiona zostanie historia Macieja Jaraszka, triathlonisty z Łodzi, który stracił rękę w wypadku motocyklowym. Ekipa telewizyjna towarzyszyć mu będzie podczas jego pierwszego startu w triathlonie oraz Ironmanie w Gdyni. Maciej był pierwszą osobą, która startowała w tych zawodach po amputacji kończyny górnej. Obecnie jego celem jest wstąpienie do kadry paraolimpijskiej. Jeśli mu się to uda, będzie jedynym Polakiem startującym w tej kategorii, dlatego cały czas zacięcie trenuje, aby osiągać w sporcie jak najlepsze wyniki.

Emisja odcinka odbędzie się w najbliższą niedzielę (3.12.) o godzinie 11:00 na antenie stacji Super Polsat.

————
Źródło: Informacja prasowa.
Nadesłała: Karolina Wierzbicka/Dash Media Group SC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here